27.06.2022, meniny má
25. februára 2021

Logistické centrum Amazonu oslavuje tri roky svojho pôsobenia na Slovensku

Logistické centrum Amazonu oslavuje tri roky svojho pôsobenia na Slovensku
Zdroj: amazon-news.sk
reklama

Logistické centrum Amazon oslavuje tretí rok svojho svoje pôsobenia na Slovensku. V Seredi funguje od roku 2017 a za ten čas vytvorilo viac ako 2 000 stálych pracovných miest. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva na Slovensku celkovo viac ako 3 000 stálych zamestnancov, z toho 1 000 zamestnancov spoločnosti pracuje v bratislavskej kancelárii.

„V spoločnosti Amazon oceňujeme rozmanitosť skúseností, názorov, záujmov a odbornosti. Kandidátom tak ponúkame príležitosti k prejaveniu prirodzenej zvedavosti, vlastnej iniciatívy a veľa príležitostí na rast v rámci celej spoločnosti. Sme radi, že sa už toľkým z nich podarilo uspieť,“ hovorí Radek Stegbauer, generálny manažér logistického centra Amazon v Seredi.

Bezpečnosť a finančné ohodnotenie

Spoločnosť Amazon poskytuje niektoré z najpokročilejších pracovísk na svete, špičkové finančné ohodnotenie a množstvo procesov a systémov určených na zaistenie pohody a bezpečnosti svojich zamestnancov. Len na Slovensku mal Amazon za posledný rok od začiatku pandémie pre svojich zamestnancov k dispozícii viac ako 180-tisíc párov rukavíc, 400-tisíc rúšok, 700-tisíc dezinfekčných utierok a 8 miliónov dezinfekcií na ruky.

Zamestnanci Amazonu v logistickom centre v Seredi dostávajú konkurenčné platy od 5,50 eur (pozície na základnej úrovni) a 7,00 eur (vedúci tímov) na hodinu. Okrem špičkových benefitov, ako je ďalší až 20 % mesačný bonus na základe dochádzky a ročný bonus vo výške 8,5 % brutto, poskytuje Amazon súkromnú zdravotnú starostlivosť či životné poistenie.

reklama

Amazon tiež ponúka doplnkový dôchodkový program, zvozovú dopravu s mesačným poplatkom iba 24 eur, stravovanie za 1 euro, zľavy na nákupy na Amazon.de, program Ramp Back pre rodičov a mnoho ďalších vrátane inovatívneho programu Career Choice pokrývajúceho 95 % školného rôznych kurzov, ktoré si zamestnanec vyberie.

zdroj: Amazon

Technológie v prevádzke Amazonu

Logistické centrum ponúka rôzne riešenia, ktoré zamestnancom pomáhajú pri plnení ich každodenných úloh. Tieto inovatívne riešenia zaisťujú, že každodenné úlohy sú pre zákazníkov a zamestnancov jednoduchšie a efektívnejšie.

V logistickom centre v Seredi sa používajú technológie ako napríklad ergonomicky tvarované baliace stoly, najnovšie softwarové riešenia vrátane machine learning, ktoré pomáha správne vyhodnotiť stav položky, robotizácia znižujúca množstvo namáhavej fyzickej práce, najmodernejšie pomôcky pre testovanie a diagnostiku tovaru či algoritmy rozmerov krabíc, ktoré vypočítavajú správnu veľkosť krabice pre objednávku.

K dispozícii je aj oddelenie digitálnych zariadení, kde sa používa najnovšia technológia pre spracovanie tovaru vráteného zákazníkmi. Automatizované procesy testujú funkčnosť a stav digitálneho zariadenia a používajú sa v rozhodovacom procese zamestnanca.

Počas týchto procesov sa automaticky kontroluje výdrž batérie, funkčnosť dotykovej obrazovky, mikrofónu alebo ovládacích tlačidiel. Tieto nástroje zjednodušujú prácu zamestnancov a pomáhajú im robiť správne rozhodnutia.

zdroj: Amazon

Budova prevádzky

Budova v Seredi je jedným z najvyspelejších reverzných stredísk Amazonu na svete. Je držiteľom certifikátu BREEAM za svoje ekologické riešenia, akými sú vylepšená izolácia stien a striech, vzduchotesnosť budovy či najmodernejšie zariadenia umožňujúce rekuperáciu, t. j. spätné získavanie tepla pomocou rotujúcich tepelných výmenníkov.

Na ploche 60 000 metrov štvorcových (veľkosť 9 futbalových ihrísk) je možné spracovať a uskladniť milióny položiek. Budova využíva 270 km nabíjacích a riadiacich káblov pre systém dopravného pásu.

O Amazone

Amazon má štyri hlavné pravidlá:

1. zamerať sa viac na zákazníka než na konkurenciu,
2. mať vášeň pre zlepšovanie,
3. podieľať sa na napredovaní prevádzky,
4. podieľať sa na jej dlhodobých cieľoch.

Amazon bol prvou spoločnosťou na svete, ktorá ponúkla nasledujúce produkty a služby: recenzie zákazníkov, nakupovanie jedným kliknutím, osobné odporúčania, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire phone, Fire tablety, Fire TV a Amazon Echo. Nábor na celý rad odborných pozícií a pozícií na základnej úrovni pokračuje. Záujemcovia o prácu v Amazone sa môžu prihlásiť priamo na stránke pracavamazone.sk.

zdroj: Amazon

Zaujímavosti o spoločnosti

  • Amazon je lídrom v oblasti technológií a inovácií. Prevádzkuje najväčšiu e-commerce platformu, ktorá umožňuje podnikateľom predávať svoj tovar do celého sveta.
  • Činnosť Amazonu stojí na štyroch základných pilieroch: orientuje sa na zákazníkov, nie na konkurenciu, investuje do rozvoja technologických inovácií, plánuje v dlhodobom horizonte a zameriava sa na funkčnú a prevádzkovú dokonalosť.
  • Medzi globálne využívané produkty a služby sa radí Amazon Prime, Amazon Music, Fulfillment by Amazon, AWS, čítačky Kindle, telefón a tablety Fire, Fire TV alebo Amazon Echo. Amazon je tiež priekopníkom recenzií od zákazníkov, personalizovaných odporúčaní a funkcie 1-Click shopping.
  • Projektom Kindlotéka podporuje Amazon záujem o čítanie kníh naprieč generáciami. Tlačené knihy, ako aj elektronické čítačky Kindle umiestňuje do škôl, detských domovov i verejných knižníc.
  • Spoločnosť Amazon zamestnáva na Slovensku viac ako 3 000 zamestnancov na plný úväzok.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Amazon-news.sk
Zdieľať na Facebooku