27.06.2022, meniny má
12. januára 2019

Lokomotíva Sereď mala dvojnásobné zastúpenie v reprezentácii Slovenskej republiky v basketbale

reklama

Medzi sviatkami sa uskutočnil v maďarskom meste Székesfehérvár Turnaj olympijských nádejí. Tento basketbalový turnaj bol určený pre chlapcov a dievčatá narodených v roku 2003 a mladších. Výber chlapcov reprezentácie Slovenska bol zložený z trinástich hráčov a seredský klub BK Lokomotíva Sereď v ňom mal svoje zastúpenie.

Prezentoval ho talentovaný basketbalista a mladá nádej seredského basketbalu Jakub Ištok, ktorý patril medzi najmladších hráčov výberu Karola Wimmera. Jakub si na svoje prvé reprezentačné body bude musieť ešte počkať, veríme však, že budúci rok už zúžitkuje získané skúsenosti vo svojej vekovej kategórii v reprezentácii ročníka 2004.

Tento rok môžete Jakuba vidieť na palubovke v drese starších žiakov BK Lokomotívy Sereď a kadetov Trnavy pod vedením Jozefa Ištoka, niekoľkonásobného mládežníckeho reprezentačného trénera. Veríme, že budúci rok sa k Jakubovi pridajú aj ďalší hráči Lokomotívy a potvrdia fakt, že Sereď mala vždy k basketbalu veľmi blízko.

reklama

Aké výsledky dosiahla reprezentácia do 16 rokov?

Po dvoch výhrach a jednej prehre si  naša chlapčenská reprezentácia odniesla z turnaja druhé miesto, čo je určite výborný výsledok. Chalanom gratulujeme a sme veľmi radi, že pri tomto úspechu mohla byť aj naša Sereď.

BK Lokomotíva Sereď mala svoje zastúpenie na tom istom turnaji aj v kategórii dievčat, keď asistenta reprezentačnému trénerovi Richardovi Kamenskému robil Seredčan Martin Bosý. Bola to už druhá Martinova reprezentačná skúsenosť. V lete 2018 totiž zbieral medzinárodné skúsenosti na majstrovstvách Európy s reprezentáciou chlapcov do 16 rokov. Martin svoje nesporné trénerské kvality rozvíja v Lokomotíve pri družstve starších žiačok a mladších žiakov. Zaujímavosťou je, že aj samotný tréner reprezentácie Richard Kamenský je Seredčan, momentálne pôsobiaci v Slovane Bratislava.

Dievčatám sa však v Maďarsku darilo o čosi menej ako chlapcom, keď sa im nepodarilo vyhrať so silnými súpermi ani jeden zápas a skončili na štvrtom mieste. Pre dievčatá to však bola výborná basketbalová škola, v ktorej zbierali skúsenosti s každým ďalším zápasom.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku