19.04.2024, meniny má
17. novembra 2022

Ľuboš Patráš zo Serede koncertoval počas leta s rôznymi interpretmi. Už zajtra vyjde nový album Barbory Piešovej, na ktorom bude aj jeho meno

Ľuboš Patráš zo Serede koncertoval počas leta s rôznymi interpretmi. Už zajtra vyjde nový album Barbory Piešovej, na ktorom bude aj jeho meno
Zdroj: FB Luboš Patraš
reklama

Hovorí vám niečo meno Ľuboš Patráš? Možno pre niektorých Seredčanov ide o neznámeho človeka. Medzi seredskými muzikantmi však nejde o žiadneho zelenáča.

Približne pred šiestimi mesiacmi zapadol tento sympatický a ukecaný človek do vznikajúcej sprievodnej kapely ako bubeník. V tom momente sa začala nová etapa jeho hudobnej kariéry. Bol to čas, kedy začal spolupracovať s víťazkou Superstar Barborou Piešovou.

Zopár dní dozadu vydala táto hudobná formácia úplne nový videoklip. Skladbu Na čo sa dívaš nájdete aj na ich novom albume, ktorý vychádza už v piatok 18. novembra 2022.

Podľa nás by šikovní ľudia ako Ľuboš nemali zostať nepovšimnutí. Preto sme Ľuboša vyhľadali. Podarilo sa nám s ním spojiť a spýtali sme sa ho niekoľko zvedavých otázok.

reklama

Kedy si sa začal venovať hudbe? Je to len koníček popri práci alebo by si sa tým chcel živiť?

Hudbe sa venujem od svojich 17 rokov, teraz mám 34, takže presne polovicu môjho života. Momentálne je to popri práci, ale snažím sa makať na tom, aby ma hudba začala aj plnohodnotne živiť.

V súčasnej dobe pôsobím v štyroch kapelách. Okrem Barborky sú to aj TWIINS a dve seredské rockové kapely RANDAL (myslím si, že túto už legendu budú poznať mnohí Seredčania) a BATTERY LOW.

Štyri kapely, k tomu ešte práca. Ako sa to dá všetko stíhať?

Mám proste veľmi dobre zvládnutý vlastný time manažment a celkovo organizáciu vecí.

Manželka ťa určite maximálne podporuje. Chodí sa pozerať na skúšky či s Tebou na koncerty?

Áno, od nej mám maximálnu podporu. Dokonca v období covid pandémie, keď som rok a pol nemal s kým hrať a chcel som predať bubny, lebo som bol zúfalý, tak ona mi to výslovne zakázala.

Povedala mi, že mám byť trpezlivý a čoskoro určite príde perfektná príležitosť. A mala pravdu. Chodieva občas aj na skúšky, aj na koncerty. Vtedy cítim obrovskú podporu a ešte viac ma to hecuje podať super výkon.

Ešte sa ti nestalo, že si si pomýlil pesničku a zahral si niečo z druhej kapely?

Tak to veru za tie roky ani raz. Hlava je proste vždy nastavená tým správnym smerom. Vie, s kým som na pódiu a celá myseľ je automaticky nastavená tak, ako má byť.

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Ako začala Tvoja spoluprácu s Barborou Piešovou? Pred polrokom ste sa nepoznali a tento týždeň idete vydať album. To je poriadna rýchlosť.

Naša spolupráca začala jednou krásnou otázkou, ktorú mi položil Lubko Mazák, náš gitarista z kapely od Barborky a zároveň jej producent a zvukový technik v nahrávacom štúdiu Randal Factory v Seredi.

Jedného dňa som tam bol v štúdiu na skúške s Twiinskami, s ktorými tiež hrávam, a on tam bol takisto a hneď na privítanie mi položil otázku: „Lubenko, koľko máš teraz kapiel?“ Tak som mu odpovedal, že tri a on mi na to hneď, že: „Tak už máš štyri, k Baške potrebujeme bubeníka“.

Hneď mi napadlo, že to už je naozaj dosť. Čo keď sa mi začnú krížiť termíny? Ale čo ak nezačnú? A tak po chvíľke uvažovania som túto ponuku prijal a som šťastný, že som tak urobil.

Áno, pred polrokom sme sa ešte nepoznali a tento týždeň v piatok 18. 11. vychádza album. Je to aj tým, že v čase, keď sme túto kapelu dali dokopy, tak Barbora už mala väčšinu materiálu na tento nový album hotovú.

Tvoríte celok – kapelu alebo ste skôr hudobný sprievod Barbory?

Zatiaľ sme skôr Barborkina sprievodná kapela. Keďže, ako som spomínal, nový materiál už mala hotový, keď sme spolu začali hrávať. Na ďalších skladbách ale už budeme pracovať spolu. Takže si myslím, že sa náš „vzťah“ pretaví do plnohodnotnej kapely.

Keď ste sa prvý raz stretli, hneď bolo jasné, že vám to bude spolu ladiť?

Myslím si, že hneď na prvej skúške sme vedeli, že toto bude fungovať. Všetci prišli fakt svedomito pripravení, takže skladby odsýpali jedna radosť.

Veľmi nás to od prvej sekundy spolu bavilo a nikto z nás nepochyboval, že nám to spolu bude ladiť. Všetci chalani z kapely sú skvelí muzikanti a zároveň super ľudia. Vždy, keď sme spolu v skúšobni či na pódiu, tak je tam kopec srandy. Funguje nám to naozaj perfektne.

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Videli sme, že už máte za sebou nejaké koncerty. Aké je to vystupovať pred živým publikom? Ešte k tomu s víťazkou Superstar?

Áno, máme za sebou letnú koncertnú sezónu. Pre mňa nie je vystupovanie pred publikom žiadna novinka, keďže už mám za sebou dlhoročné hudobné skúsenosti a hral som s desiatkami kapiel a aj s pár známymi interpretmi. Napriek tomu, že tých koncertov bolo naozaj nespočetne veľa, tak si stále a vždy každý jeden koncert užívam na 110 %.

Tá energia, ktorá na live pódiu vzniká, je úžasná. Milujem ten pocit. Ešte viac ale milujem tú energiu, ktorú nám vracia publikum, keď spievajú texty našich skladieb alebo skáču na refrény, či tlieskajú po každej jednej odohranej skladbe.

Hrať s víťazkou Superstar je pre mňa naozaj česť a som veľmi šťastný, že som túto ponuku dostal a prijal. Barborku všade spoznávajú, ešte aj na pumpe počas cesty na koncert sa nás pýtajú, či to je s nami „TÁ, ČO VYHRALA SUPERSTAR“. Je to skvelá osôbka, milá, pokorná a vďačná.

Ľubošovi ďakujeme za veľmi príjemný rozhovor a skvelú reprezentáciu nášho mesta. Veľa hudobných úspechov prajeme!

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Zdroj: FB Lubeno Patráš

Zdroje: Luboš Patráš
Zdieľať na Facebooku