28.05.2020, meniny má
1. apríla 2019

Lúčne kvety v Seredi? Tento nápad by jednoznačne skrášlil naše mesto. Aký je váš názor?

Lúčne kvety v Seredi? Tento nápad by jednoznačne skrášlil naše mesto. Aký je váš názor?
Zdroj: Magistrát mesta Jihlava
reklama

Vďaka krásnemu jarnému počasiu si posledné dni viac uvedomujeme a všímame krásu prírody. Tá je v našom meste naozaj veľmi pekná a za krásnymi miestami v lone prírody nemusíme chodiť vôbec ďaleko.

Niečo príroda pripravila sama a niektorým miestam musíme pomôcť my ľudia, respektíve naše mesto. Pred pár dňami nás zaujal článok na webe Dobrenoviny.sk. Písalo sa v ňom, že pred tromi rokmi magistrát českého mesta Jihlava schválil vo svojom meste výsadbu lúčnych kvetov. Konkrétne išlo o rôzne druhy letničiek, ktoré nielenže vyzerajú krásne, ale sú tiež výborným prostredím pre viaceré druhy hmyzu a vtáctva.

Musíme uznať, že nápad je to naozaj dobrý. Starostlivosť o lúčne kvety je určite menej nákladná ako o predpestované záhony, respektíve drobné rastliny, ktoré môžete vidieť na Námestí slobody. Samozrejme, takýto typ kvetov neodporúčame vysadiť v celom meste, vieme si však predstaviť, že by sa určila jedna menšia oblasť. Tá by bola vysadená podobnými kvetmi ako vidíte na fotkách. Táto zóna by primárne slúžila na relaxáciu a skrášlenie prechádzky mestom.

Ak si aj vy myslíte, že niečo podobné by sa vám v Seredi páčilo, zdieľajte tento článok. Budeme radi, ak nám do komentára napíšete, kde si niečo podobné v našom meste viete predstaviť. My by sme asi zvolili miesta pri Progrese, hokejke alebo v okolí všetkých škôl.

Lúčne kvety v meste / Zdroj: Magistrát mesta Jihlava

Lúčne kvety v meste / Zdroj: Magistrát mesta Jihlava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Magistrát mesta Jihlava, Dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku