24.11.2020, meniny má
9. novembra 2020

Mäsovýroba Gašparík sa postará o chutný štart do vášho dňa. Ako vyzerajú raňajky v podaní moderného mäsiarstva?

Mäsovýroba Gašparík sa postará o chutný štart do vášho dňa. Ako vyzerajú raňajky v podaní moderného mäsiarstva?
Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Viacerí z vás si určite pamätajú na priestory vedľa prevádzky seredskej DM drogérie. Po dlhé roky sa na Cukrovarskej ulici nachádzalo mäsiarstvo a hoci neskôr tam boli aj iné prevádzky, viacerí občania si tam nič iné ani nevedeli predstaviť.

Toto miesto si väčšina Seredčanov spája práve s mäsiarstvom a priestory sú priam predurčené na jeho činnosť. A tak sa po kvetinárstve, ktoré v priestoroch donedávna fungovalo, opäť objavilo mäsiarstvo.

Ako už mnohí isto viete, svoju pobočku tu otvorila Mäsovýroba Gašparík, ktorá do Serede aj predtým pravidelne prinášala prvotriedne mäsové výrobky tej najvyššej kvality. Okrem nich však nájdete v tejto predajni aj iné dobroty.

Ako ste si možno všimli vo viacerých článkoch, ktoré sme Mäsovýrobe Gašparík venovali, my sa z príchodu tejto spoločnosti do nášho mesta veľmi tešíme. Dnes sa však pozrieme na špecifické produkty, ktoré si môžete vychutnať (nielen) na raňajky. Ak by ste sa predtým chceli dozvedieť viac o histórii tejto spoločnosti, odporúčame vám navštíviť ich oficiálnu facebookovú stránku alebo ich web.

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Slovenský pôvod je najdôležitejší

Spoločnosť Róbert Gašparík vznikla v malej výrobni v roku 1995. Ako každá malá firma, ktorá venovala svojej práci čas a srdce, bola odmenená úspechom. Vďaka trhu a dopytu začala rozširovať svoj sortiment, avšak nikdy nezabudla na kvalitu. Toto je jedna z výsad poctivej slovenskej kvalitnej firmy.

Počas  celej svojej existencie podnik prešiel mnohými zmenami. Prísne hygienické podmienky prevádzky sú samozrejmosťou a aj vďaka kvalite si vybudoval meno, aké v dnešnej dobe má.

Zachovanie tradičných receptúr, vysoká kvalita mäsových výrobkov a slovenský pôvod zabezpečili firme stabilné miesto na trhu.

Naraňajkujte sa spoločne s nami

Pozrime sa na to, ako môžu vyzerať raňajky z tejto predajne. V tomto unikátnom mäsiarstve totiž nenájdete len samotné mäso, ale aj iné výrobky, s ktorými si pripravíte naozaj chutné a kvalitné raňajky.

Raňajky sú prvým jedlom a skvelým štartom do dňa a mali by vám doplniť energiu. Čerstvé pečivo s párkami, paštétami alebo šunkou je neodmysliteľnou súčasťou slovenských raňajok a aj vďaka tomuto mäsiarstvu si tieto výrobky môžete vychutnať každý deň čerstvé.

Mäsovýroba Gašparík vám vo svojej seredskej predajni ponúka niekoľko druhov bagiet. Na raňajky si tak môžete vybrať bagetu so šunkou Tirnavia, bagetu s debrecínskou pečienkou, bagetu so šunkou od kosti, bagetu s turistickou salámou, bagetu s tuniakom či bagetu so zeleninou. Nájdete tu aj šunkové chlebíčky, ktoré sú buď pikantné alebo nepikantné.

Zdroj: Fany Ambrózyová / Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová / Seredsity.sk

Seredčanom by sme určite chceli dať do pozornosti tiež vynikajúce domáce paštéty značky Gašparík. Tento legendárny výrobok sme jednoducho museli ochutnať. Tieto paštéty sú totiž neskutočne vynikajúce a určite stoja za to, aby ste ich vyskúšali. Na výber majú pečeňovú, husaciu či kačaciu paštétu.

Všetky tieto skvelé produkty získali už niekoľko domácich ocenení. Ak ste aj vy milovníci kvalitných a zdravých paštét, tieto si ihneď obľúbite. V ponuke sú taktiež kvalitné šaláty ako parížsky, vajíčkový alebo pikantný. Taktiež vás poteší aj klasika ruské vajce. Kompletnú ponuku studenej kuchyne si môžete prečítať na webovej stránke Mäsovýroby Gašparík.

Ďalšími obľúbenými produktmi na raňajky sú určite pre mnohých z vás párky. Príprava tohto jedla je nenáročná a presne to ráno potrebujeme. Inak vedeli ste, že párky by sa mali len zohrievať pri 90 stupňoch približne 5 minút? Sú už totiž varené, a konkrétne u Gašparíka sa varia v pare a jemne údia na bukovej štiepke.

Nájdete tu na výber naozaj veľa druhov párkov. Medzi najobľúbenejšie patria Bratislavské párky, Debrecínske párky, Detské párky s vysokým podielom mäsa a bez Éčok, Obyčajné párky, Trnavské párky, Paprikové párky či Teľacie párky.

Mäsovýroba Gašparík je tu pre vás aj v týchto ťažkých časoch a myslíme, že nasledujúce fotky vás presvedčia, aby ste svoje zajtrajšie raňajky obstarali práve v tejto predajni.

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

Zdroj: Fany Ambrózyová/Seredsity.sk

 Článok vznikol v spolupráci s Mäsovýrobou Gašparík.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Mäsovýrobou Gašparík.
Zdieľať na Facebooku