27.11.2022, meniny má
9. novembra 2022

Máte nepotrebné deky, uteráky či hračky pre psy? Môžete ich darovať do Vianočnej zbierky, ktorú pripravuje Romana Matušková

Máte nepotrebné deky, uteráky či hračky pre psy? Môžete ich darovať do Vianočnej zbierky, ktorú pripravuje Romana Matušková
Zdroje: FB OZ Tulák/FB Zatúlané psíky Šaľa
reklama

Pomaly začína zima a s ňou prichádza aj čas, kedy sa často ozývajú útulky s prosbami o materiálnu pomoc. V chladnom počasí to nemajú jednoduché, keďže sa zo všetkých síl snažia skvalitniť život psím a mačacím útulkáčom, ktorých k sebe uchýlili.

Kvalitné krmivo, hračky (ktoré možno nikdy nemali) aj teplé deky. Aj to môže pomôcť získať dôveru v ľudí a pripraviť ich na adopciu do vysnívaného nového domova plného lásky, po ktorom tak veľmi túžia. Pomôcť im môžete aj vy.

Každá maličkosť sa počíta

V našom meste máme množstvo ochotných a dobrosrdečných ľudí, medzi ktorých určite patrí aj Romana Matušková. Už viac ako štyri roky organizuje vianočné zbierky pre psy a mačky v núdzi.

„Tiež mám útulkáča a ja som taká, že čo nájdem, beriem domov. Takže viem, ako je finančne a časovo náročné starať sa o psíka, dať ho dokopy a zháňať mu domov. Mnohých som si nechala, ale mnohým som aj domov našla. Celkovo som psíčkarka, milujem psov,“ opísala pre nás Romana.

reklama

Tento rok tiež spustila zbierku pre OZ Tulák Sereď a Zatúlané psíky Šaľa. Všetky vyzbierané veci poputujú práve týmto dvom útulkom a ich štvornohým obyvateľom.

Tento rok je však obzvlášť ťažší pre nás všetkých hlavne po finančnej stránke. Primárnou myšlienkou nie je získať všetko potrebné od jednej osoby. Každý jednotlivec môže prispieť svojou troškou. 

Najviac potrebné sú granule, konzervy, hračky a v neposlednom rade deky, uteráky, návlečky a pod. (nie vankúše, matrace ani koberce). Každá maličkosť sa ráta. Do 19. decembra 2022 sa toho dokáže nazbierať neúrekom.

Ak máte niečo, čím by ste chceli prispieť a zvieratá v útulkoch vám nie sú ľahostajné, zavolajte na telefónne číslo 0949 661 788 alebo napíšte Romane na FB kliknutím sem.

Zdroj: FB Romana Matušková

Zdroje: FB Romana Matušková, Romana Matušková
Zdieľať na Facebooku