15.08.2020, meniny má
reklama
15. júla 2020

Máte radi turistiku v slovenskej prírode? Toto sú turistické trasy, ktoré zvládnete aj s deťmi

Máte radi turistiku v slovenskej prírode? Toto sú turistické trasy, ktoré zvládnete aj s deťmi
Zdroj: uzivaj.si/severovychod.sk
reklama

Opäť tu pre vás máme niekoľko nápadov na letný výlet. Tentoraz sme vám chceli priniesť tipy na miesta, ktoré môžete navštíviť aj s deťmi od troch rokov. Slovensko ukrýva mnoho krás, ktoré sa oplatí spoznávať predovšetkým v lete. Ak sa vám nechce tráviť leto iba na kúpaliskách a máte radi hory a turistiku, tak určite čítajte ďalej. Skúsený horolezec Matej Bučko pre portál Dobré noviny vybral 4 nenáročné turistické chodníky, ktoré si užijú aj vaše deti.

Hrebienok

Na Hrebienok sa dostanete zo Starého Smokovca po zelenej turistickej značke. Čaká vás 2,5 km pešo a 250-metrové stúpanie, ktoré by ste mali zvládnuť približne za hodinu. Okrem samotnej turistiky vás Hrebienok zaujme z dreva vyrezanými medveďmi, ktorým dominuje maskot Hrebienka – 2,4 metrov vysoký medveď Kubo.

Na Hrebienku sa stretávajú viaceré turistické trasy, ktorými sa odtiaľto viete veľmi rýchlo presunúť napríklad na Rainerovu chatu, pri ktorej sa cesta znova rozdeľuje na Veľkú a Malú Studenú dolinu. Od Hrebienka máte na skok aj vyhľadávané Studenovodské vodopády. Ak sa sem náhodou vyberiete v zime, môžete vidieť jedinečný Tatranský ľadový dóm.

zdroj: travelcase.tmrhotels.com

Turistický chodník Heliosa

Tento známy turistický chodník vedie zo Štrbského Plesa na Popradské pleso v Mengusovskej doline. Cestu tvorí náučný chodník so 14 zastaveniami, ktoré vás naučia niečo nové o živočíchoch a rastlinách v Tatrách. V druhej polovici sa trasa rozdeľuje na červenú, teda letnú a zelenú, teda zimnú trasu. Tento výlet vám zaberie približne hodinu a pol.

Približne 20 minút cesty od Popradského plesa sa nachádza aj Symbolický cintorín, ktorý tiež stojí za návštevu. Rovinatý chodník vedie naokolo spomínaného plesa až pod strmú skalnú stenu Ostrvy. Tu nájdete symbolické pomníky tých, ktorí sa z vysokohorskej turistiky už nevrátili.

Popradské pleso. Zdroj: uzivaj.si

Štrbské pleso. Zdroj: slovenskycestovatel.sk

Zelené pleso

Na Zelené pleso sa môžete vydať cestou od Bielej Vody, ktorá je síce celkom dlhá, ale stúpanie je mierne. Nájdete tu aj niekoľko prístreškov, v tieni ktorých sa dá oddýchnuť a občerstviť. Celá trasa na Chatu na Zelenom plese by vám miernym tempom mala trvať približne tri hodiny. Zo Zeleného plesa je krásny výhľad na okolité štíty.

Vidieť tu môžete napríklad krásnu Jastrabiu Vežu a impozantný slovenský „Eiger“, teda vlastne severnú stenu Malého Kežmarského štítu. Táto stena je najvyššou stenou v Tatrách a meria 900 metrov.

Zdroj: megaubytovanie.sk

Vodopád Skok

Vodopád Skok je jedným z najkrajších vodopádov vo Vysokých Tatrách, ktorý si určite zamilujú aj deti. Vodopád leží v Mlynickej doline, kde vás okrem samotného vodopádu čaká aj krásny výhľad na okolie, keďže sa nachádza v nadmorskej výške 1789 m.n.m. Dostanete sa k nemu po žltej turistickej značke, pričom cesta trvá približne hodinu a pol a má 4,5 km.

zdroj: severovychod.sk

Na menšiu turistiku s najmenšími deťmi je pravdepodobne najvhodnejšia prechádzka okolo Štrbského plesa, ktoré sa nachádza vo výške 1350 m.n.m. V okolí sa nachádza dostatok aktivít, ktoré vaše deti určite zabavia. Seredčania, navštívili ste už niektoré z týchto miest? Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete, ako sa vám páčili alebo či sa na niektoré tento rok chystáte.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku