02.07.2020, meniny má
17. februára 2020

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva čaká aj na vás. Tentokrát sa bude konať v Sládkovičove

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva čaká aj na vás. Tentokrát sa bude konať v Sládkovičove
Zdroj: HK Neolit Martin
reklama

Festival Hory a mesto sa pravidelne usporadúva v Bratislave. V roku 2020 sa koná už jeho 21. ročník. Festival má však oveľa väčšie pôsobenie, a to na medzinárodnej úrovni. Festivaly sa organizujú po celom svete s medzinárodnou účasťou hostí a v spolupráci s organizáciami zaoberajúcimi sa environmentálnou výchovou. Ak ste rodičom, máte perfektnú príležitosť, ako cez jarné prázdniny pripraviť deťom zaujímavý a náučný program.

Horolezecký klub Neolit, o.z., ktorého predsedom je reprezentant Slovenska v alpinizme Ing. Jozef Krištoffy, sa po úspešnej premiére festivalu Hory a mesto Martin 2017 rozhodol pokračovať a priniesť tento medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva aj do iných miest. Spoluorganizátorom festivalu je aj internetový portál Netky.sk.

Termín festivalu

Podujatie sa uskutoční v dvoch „turnusoch“, a to:

• 18. – 19. 02. 2020 pre verejnosť

• 25. 02. 2020 pre žiakov základných a stredných škôl Sládkovičovo a Galanta

Program a sprievodné akcie

  • multimediálne prednášky s cestovateľmi, outdoorovými športovcami a ochranármi
  • súčasťou prednášky bude aj ukážka so živými zvieratami (sovy)
  • výstava horských fotografií
  • prezentácie výrobcov športovej výstroje
  • ponuky dobrodružných pobytov a zájazdov cestovných kancelárií
  • prezentácia aktivít mimovládnych organizácií
  • autogramiády

Ciele podujatia

Občianske združenie HK Neolit Martin ako organizátor pod licenciou Hory a mesto Bratislava by rado udomácnilo športovo-kultúrny festival aj na južnom Slovensku, kde podujatie takéhoto rozsiahleho formátu nemá konkurenciu.

Cieľom je prostredníctvom filmových premietaní a multimediálnych prezentácií hostí ako vzorových jedincov priblížiť verejnosti a hlavne mládeži rôzne kúty sveta, športy realizujúce sa v prírode, motivovať ich k aktívnemu a zdravému životnému štýlu v spojení s environmentálnym aspektom a dlhodobo udržateľným rozvojom športu a cestovného ruchu v prírode bez negatívneho vplyvu na faunu a flóru krajiny.

Práve dopoludňajšie bloky určené pre študentov sú vedené pod sloganom „SPOZNAJ, ČO CHRÁNIŠ” k tomu, aby sme mládež pritiahli do prírody a vytvorili u nich zodpovedný vzťah k bohatstvu, ktoré máme okolo seba a ktoré nie je samozrejmosťou.

Páči sa vám podujatie? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: HK Neolit Martin
Zdieľať na Facebooku