27.06.2022, meniny má
18. mája 2022

Medzinárodný hudobný festial Pro musica nostra Tyrnaviensi sa uskutoční v Múzeu holokaustu v Seredi. Vychutnajte si umenie, históriu a zážitok v jednom

Medzinárodný hudobný festial Pro musica nostra Tyrnaviensi sa uskutoční v Múzeu holokaustu v Seredi. Vychutnajte si umenie, históriu a zážitok v jednom
Zdroj: slovenskycestovatel.sk/FB Trnavský kraj zážitkov
reklama

Medzinárodný hudobný festival s dlhoročnou tradíciou Pro musica nostra prichádza aj do Trnavského kraja. Prvý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi sa uskutoční od 6. do 12. júna 2022 na siedmich miestach v Trnavskom kraji.

Kto má rád hudbu, netradičné, historicky zaujímavé miesta, ktoré sa rozozvučia nádhernými tónmi komornej hudby v podaní popredných slovenských i zahraničných umelcov, nesmie na tejto akcii určite chýbať.

Cieľom festivalu, ktorý sa koná vo vybraných historických pamiatkach v jednotlivých regiónoch Slovenska, je prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok. Pro musica nostra prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikum v minulosti bežne vyhľadávalo. Prehľad jednotlivých koncertov po celom Slovensku nájdete na facebookovej stránke festivalu.

Pro musica nostra v Múzeu holokaustu

Jeden z výnimočných koncertov hudobného festivalu Pro musica nostra sa uskutoční aj u nás v Seredi, konkrétne v Múzeu holokaustu dňa 8. júna 2022.

reklama

V unikátnom priestore sa predstaví Barocco Sempre Giovane, český komorný súbor zložený zo špičkových mladých profesionálnych hudobníkov, ktorí sa špecializujú na uvádzanie skladieb vrcholného baroka.

Lístky zakúpite v sieti ticketportal.sk na tomto odkaze. Vstupné je 10 eur na osobu, 8 eur študenti, ZŤP, dôchodcovia.

Múzeum holokaustu, patriace pod SNM – Múzeum židovskej kultúry, vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny.

Expozičný komplex sa nachádza v piatich pôvodných budovách pracovného a koncentračného tábora pre Židov. Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom len táborom v Seredi ich prešlo približne 16 000, z ktorých bola väčšina zavraždená počas holokaustu.

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Trnavský kraj zážitkov
Zdieľať na Facebooku