08.12.2023, meniny má
23. decembra 2022

Medzinárodný kávový inštitút vás srdečne pozýva na Kávový ples. Nebudú chýbať ani ochutnávky rôznych druhov drinkov či vín

Medzinárodný kávový inštitút vás srdečne pozýva na Kávový ples. Nebudú chýbať ani ochutnávky rôznych druhov drinkov či vín
Zdroje: Medzinárodný kávový inštitút
reklama

Vedeli ste, že kávovník je ovocný strom? Jeho plody sa nazývajú kôstkovice. Kávové zrná sú teda vo svojej podstate kôstky kávových čerešní. Samotný plod je jedlý a sušený sa v niektorých oblastiach používa na výrobu čaju zvaného cascara.

Pokiaľ ste aj vy milovníkom kávy, poznačte si do kalendárov nasledujúce februárové dátumy. Nezmeškajte najväčšiu kávovú udalosť roka, ktorej organizátorom je občianske združenie Medzinárodný kávový inštitút.

Medzinárodný kávový inštitút pozýva na 1. Kávový ples

Všetci kávičkári každoročne netrpezlivo čakajú na ohlásenie najväčšej kávovej udalosti roka. Tou je bezpochyby 1. Kávový ples na svete, ktorý sa budúci rok dočká už svojho siedmeho ročníka.

V sobotu 18. februára 2023 sa v trnavskom hoteli Holiday Inn uskutoční dlhoočakávaný 7. ročník podujatia 1. Kávový ples. Ten bude opäť otvorený pre všetkých milovníkov kvalitnej kávy, netradičných miešaných nápojov, skvelých vín, rumov či destilátov.

reklama

Hlavný organizátor plesu, Medzinárodný kávový inštitút pod taktovkou jeho zakladateľa a prezidenta Oldřicha Holiša, sa rozhodol pokračovať vo svojej hlavnej myšlienke, teda “spájať ľudí, krajiny i generácie pre dobrú vec”.

Zdroj: FB Medzinárodný Kávový inštitút

MKI spája všetkých ľudí, spoločnosti i inštitúcie z oblasti kávovej kultúry a celkovej gastronómie zo Slovenska a zahraničia. Ich cieľom je vzdelávanie v oblasti kávy, najmä na spôsoby jej prípravy, dovozu, spracovania, praženia, balenia a zároveň aj na jej propagáciu a osvetu v rámci Slovenska a zahraničia.

Miesto plné oddychu, zábavy, dobrého jedla a samozrejme výberovej kávy

Súčasťou každého ročníka tohto svetovo známeho plesu sú aj vážení a medzinárodne uznávaní hostia. Napríklad zástupcovia Štátneho inštitútu odborného vzdelávania, excelencia veľvyslanec Slovenskej republiky v Brazílii či excelencia veľvyslanec Brazílie na Slovensku.

Nechýbajú tiež uznávaní kávový odborníci z celého sveta ako pestovatelia kávy, cofeológovia, pražiari či výrobcovia technológii. Spolu takmer 400 výnimočných hostí svojou účasťou každoročne dokazuje, že im život iných nie je ľahostajný.

Hlavným bodom celovečerného programu je oceňovanie životných víťazov – rodín s hendikepovanými deťmi. Tieto rodiny, ktoré žijú život naplno, môžu byť príkladom pre nás všetkých.

Zdroj: Medzinárodný kávový inštitút

Posledný ročník plesu bol zameraný aj na podporu ľudí, ktorí sa napriek svojmu neľahkému životnému osudu nevzdali a sú na popredných priečkach rebríčkov paralympijských športovcov.

Bohatý program v príjemnej atmosfére

Za zmienku tiež stojí sľubovaný zaujímavý program s množstvom česko-slovenských speváckych hviezd. Každoročne hostí sprevádzajú celým večerom známe tváre v úlohe moderátora. Minulé roky to boli napríklad Viliam Csontos, Karin Majtánová, Radoslav Kuric či Štefan Skrúcaný. Najbližšieho ročníka sa moderátorsky zhostí Juraj Bača.

Pre hostí budú už tradične pripravené známe a mnohými vyhľadávané ochutnávky vína, miešaných drinkov, rumov, destilátov, či kávového piva a cigár.

O program plesu bude postarané aj mimo hlavnej sály. Nechajte sa prekvapiť čo všetko si pre vás organizátori pripravili. Lístky si môžete zakúpiť už teraz cez mailovú adresu ples@kavovyinstitut.sk.

Zdroj: Medzinárodný Kávový inštitút

Zdroj: FB Medzinárodný Kávový inštitút

kávový ples

Zdroj: FB Medzinárodný Kávový inštitút

Zdroj: Medzinárodný kávový inštitút

Zdroje: gourmetkava.cz, Medzinárodný kávový inštitút
Zdieľať na Facebooku