02.07.2020, meniny má
20. marca 2020

Mesto Sereď bude donášať nákup potravín, drogérie a liekov ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých alebo sú v karanténe

Mesto Sereď bude donášať nákup potravín, drogérie a liekov ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých alebo sú v karanténe
ZDROJ: mapio.net
reklama

Mesto Sereď dnes oznámilo, že pristupuje k poskytnutiu pomoci ľudom, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. Pomoc je primárne určená osamelo žijúcim seniorom, ľuďom so zdravotným znevýhodnením, osamelým rodičom s deťmi, a taktiež aj ľuďom v karanténe.

Mesto Sereď prosí občanov, aby nižšie uvedené telefónne čísla zriadené pre tento účel použili len v čase najväčšej núdze a taktiež, aby si vopred premysleli, čo konkrétne budú potrebovať nakúpiť na ďalšie dni (potraviny, drogériu či lieky).

Nákup a rozvoz budú zabezpečovať zamestnanci MsÚ Sereď. Výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke bude na ich uvážení. Za nákup zaplatíte až po doručení na základe pokladničného bloku. Platba je možná iba v hotovosti. Doručenie sa uskutoční pred bytovým domom či rodinným domom na vami uvedenej adrese. Iný režim dodania je pri karanténe. Peniaze však nikdy nedávajte nikomu vopred ešte pred uskutočnením nákupu!

Na tel. linke sa vás budú pýtať na:

  • či sa nachádzate v karanténe,
  • vaše meno a telefonický kontakt,
  • adresu a číslo domu, resp. bytu, kde požadujete dovoz uskutočniť.

Telefónnne linky

Telefónne linky mesta Sereď na zabezpečenie nákupu či liekov sú k dispozícii od pondelka do piatku v čase 0d 8.00 hod. do 10.00 hod. Volate na tieto čísla: 031/ 789 23 92, 789 23 93, 789 20 94.

Ak však máte v Seredi rodinu či známych, požiadajte o pomoc najskôr ich. Chceme pomôcť najmä ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Zdieľajte článok, nech o tom vie čo najviac ľudí.

Zdroje: novinky.sered.sk, sered.sk
Zdieľať na Facebooku