19.04.2024, meniny má
2. septembra 2023

Mesto Sereď hľadá osobnosti a organizácie, ktoré by si podľa vás zaslúžili Cenu mesta Sereď a čestné občianstvo

Mesto Sereď hľadá osobnosti a organizácie, ktoré by si podľa vás zaslúžili Cenu mesta Sereď a čestné občianstvo
Zdroje: seredsity.sk/freepik.com
reklama

Každý rok naše mesto udeľuje Cenu mesta Sereď a Čestné občianstvo mesta Sereď ľuďom, ktorí nejakým spôsobom prispeli k rozvoju verejného života.

Či už ide o výsledky v oblasti vedy a techniky, umenia a kultúry, školstva, športu, zdravotníctva, bezplatného darcovstva krvi a záchrany života, ochrany životného prostredia, pôdohospodárstva a priemyslu, publicistiky a verejného života, sociálnej starostlivosti, charity, cirkvi, bezpečnosti, ochrany verejného poriadku a majetku alebo iné mimoriadne zásluhy.

Poznáte niekoho, koho by ste navrhli?

Návrh na ocenenie pre konkrétne osoby, prípadne kolektívy alebo organizácie môžu podávať Seredčania starší ako 18 rokov. Spraviť tak môžu do 30. septembra 2023 na Mestský úrad v Seredi.

K návrhu na ocenenie je potrebné pripojiť aj súhlas dotknutej osoby – navrhovanej fyzickej osoby (jednotlivca), ako aj súhlas dotknutej osoby – navrhovateľa v postavení fyzickej osoby. Ak by ste chceli na ocenenie navrhnúť celý kolektív, takýto súhlas nie je potrebný.

reklama

Celú výzvu a vzor návrhu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Ocenenia si v minulých rokoch prebrali napríklad dnes už zosnulý Dr. Bert Klug, ktorý bol jedným z preživších seredského pracovného a koncentračného tábora, darca krvi Ing. Ján Himpán, alebo aj OZ Vodný hrad.

výsledky

Zdroj: seredskenovinky.sk

 

Zdroje: seredsity.sk, sered.sk
Zdieľať na Facebooku