04.03.2024, meniny má
2. decembra 2023

Mesto Sereď otvorí v polovici decembra nocľaháreň na Školskej. Za malý poplatok sa budú môcť klienti osprchovať a dať si teplú polievku

Mesto Sereď otvorí v polovici decembra nocľaháreň na Školskej. Za malý poplatok sa budú môcť klienti osprchovať a dať si teplú polievku
Zdroje: FB Mesto Sereď/freepik.com
reklama

Ľudia bez domova bojujú každý rok v zimných mesiacoch s krutými mrazmi, ktoré v noci dokážu znížiť pocitovú teplotu o niekoľko stupňov Celzia.

Mesto Sereď sa aj v tomto roku rozhodlo podať pomocnú ruku ľuďom v krízovej situácii a rovnako ako po predošlé roky otvára nocľaháreň v priestoroch domu kultúry na Školskej ulici. Informácie prinieslo mesto Sereď.

Materiálna pomoc je vítaná

Klienti budú mať možnosť využívať služby nocľahárne od 15. decembra 2023 do 15. marca 2024. Táto služba je určená pre občanov s trvalým pobytom v meste Sereď, ktorí sa v tomto ťažkom období ocitli v núdzi. Kapacita nocľahárne je 10 osôb a za jednu noc klienti zaplatia poplatok 80 centov.

Nocľaháreň bude v prevádzke denne od 19.00 hod. do 7.00 hod. nasledujúceho dňa. Klienti sa budú môcť osprchovať a pripraviť jednoduchšie jedlá, mesto pre návštevníkov zabezpečí polievky, kávu, čaj a hygienické potreby.

reklama

Mesto vyčlenilo na prevádzku nocľahárne tento rok približne 20-tisíc eur. Napriek tomu však určite uvítajú teplé oblečenie, posteľnú bielizeň a uteráky či ďalšie veci, ktorými dokážete pomôcť ich návštevníkom nocľahárne. Ak máte záujem tieto veci darovať, prineste ich na Mestský úrad v Seredi.

Veríme že, prevádzka bude prebiehať bez problémov aj s pomocou dobrých ľudí.

nocľaháreň

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: FB Mesto Sereď, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku