01.10.2022, meniny má
11. októbra 2021

Mesto Sereď ponúka na prenájom časti Seredského kaštieľa a mestskú športovú halu. Kaštieľ je možné prenajať od 20 až do 50 rokov

Mesto Sereď ponúka na prenájom časti Seredského kaštieľa a mestskú športovú halu. Kaštieľ je možné prenajať od 20 až do 50 rokov
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Mesto Sereď ponúka prenájom priestorov mestskej športovej haly a dvoch častí Seredského kaštieľa. Kritériá a vyhlásenie obchodno-verejných súťaží boli predmetom septembrovej schôdze, na ktorej ich poslanci odsúhlasili. Nový nájomcovia by mali predovšetkým ponúkané priestory zveličiť a riadne sa o ne starať. Informáciu priniesol portál teraz.sk.

Halu môže nájomca využívať päť rokov

Podľa referentky komunikácie Mestského úradu v Seredi Zuzany Slahučkovej sa môžu záujemcovia o prenájom mestskej športovej haly hlásiť do stredy 20. októbra 2021.

Súťažné návrhy je možné podať v zalepenej obálke viditeľne označenej nápisom „OVS – nájom športovej haly „Relax“ – NEOTVÁRAŤ“. Obálka s návrhom musí byť vyhlasovateľovi doručená najneskôr 20. 10. 2021 do 12.00 hod. poštou na adresu: Mestský úrad Sereď, Námestie republiky 1176/10, 926 01 Sereď, príp. osobne do podateľne Mestského úradu v Seredi.

Mestská športová hala je po výpovedi nájomnej zmluvy už od začiatku októbra nepoužívaná. Mestský úrad má v pláne halu prenajať od 1. novembra 2021 na dobu piatich rokov.

reklama

Víťaz bude stanovený na základe kritéria, ktoré je v 20 percentách výška ponúknutého nájomného, v 70 percentách účel nájmu a v 10 percentách benefity pre mesto a ním zriadené organizácie.

Zdroj: sered.sk

V Seredskom kaštieli sa už jeden nájomca nachádza

Mesto ponúka do prenájmu aj dve časti Seredského kaštieľa. Záujemcovia musia predložiť účel využitia v súlade s platným územným plánom mesta, objem plánovaných investícií, zdroje financovania a projektovú dokumentáciu. Učiniť tak musia najneskôr do jedného roka od účinnosti zmluvy.

Mesto sa tiež pokúša nájsť dlhodobých nájomcov do národnej kultúrnej pamiatky – dvoch častí kaštieľa, jednu s rozlohou 1064 metrov štvorcových (m2) a druhú s rozlohou 645 m2,“ ozrejmila vedúca právneho a majetkového referátu mesta Daniela Vargová.

Podľa záujmu nového nájomcu mesto počíta s nájmom od 20 až 50 rokov. V súčasnosti je prenajatá časť západného krídla a celý suterén inému nájomcovi od 1. januára 2021 do 31. decembra 2070.

Súťažné návrhy je možné podať v zalepenej obálke viditeľne označenej nápisom „SÚŤAŽ – nájom časti kaštieľa – NEOTVÁRAŤ“. Obálky s návrhmi musia byť vyhlasovateľovi doručené najneskôr 1. 12. 2021 do 12.00 hod. poštou na adresu: Mestský úrad Sereď, Námestie republiky 1176/10, 926 01 Sereď, príp. osobne do podateľne Mestského úradu v Seredi.

Zdroj: seredsity.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, regiony.zoznam.sk, sered.sk
Zdieľať na Facebooku