24.02.2024, meniny má
13. decembra 2022

Mesto Sereď poskytne útočisko ľuďom bez domova aj tento rok. Nocľaháreň sa otvára už o pár dní

Mesto Sereď poskytne útočisko ľuďom bez domova aj tento rok. Nocľaháreň sa otvára už o pár dní
Zdroje: seredsity.sk/unsplash.com
reklama

Zimné mesiace sú pre ľudí bez domova najťažším obdobím v roku, v ktorom sú vystavení mnohým, no najmä zdravotným problémom. Mesto Sereď sa im snaží pomôcť zriadením nocľahárne v priestoroch domu kultúry na Školskej ulici.

Prevádzka bude otvorená od 15. decembra 2022 do 15. marca 2023. Informáciu priniesli Seredské novinky.

Chýbať nebude ani jedlo

Samospráva mesta sa tak snaží zabrániť nedostatku pomoci, pre ktorú musia trpieť v mrazoch, čo často vedie aj k tragickým scenárom. Nocľaháreň je vybavená ôsmimi lôžkami, ktoré môžu využiť len občania mesta Sereď.

Otvorená bude každý deň od 19.00 hod. do 7.00 hod. nasledujúceho rána. Poplatok za ubytovanie v nocľahárni vo výške 0,80 eura za noc uhradí návštevník po príchode poverenému zamestnancovi.

reklama

Počas prevádzkových hodín bude zabezpečený dozor. Pre klientov budú prichystané základné potraviny, káva a čaj. Samozrejme, tu môžu vykonať aj osobnú hygienu alebo si oprať oblečenie.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Nocľaháreň prešla koncom roka 2020 rekonštrukciou, ktorú vyžadoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva. V súčasnosti priestory plne vyhovujú na jej prevádzku, nakoľko boli skrášlené novou maľovkou.

Každá pomoc sa počíta

Ľuďom bez domova môžete v týchto ťažkých časoch pomôcť aj vy. Mesto Sereď uvíta darovanie teplého oblečenia, uterákov, posteľného prádla, diek, paplónov a ďalších potrebných vecí. Priniesť ich môžete na mestský úrad. Mesto a návštevníci nocľahárne vám budú srdečne vďační.

Sme radi, že vďaka mestu dostanú ľudia bez domova pomoc, teplé miesto a služby, ktoré im aspoň trochu zmiernia ťažkú situáciu v zimnom období.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku