08.12.2023, meniny má
2. novembra 2023

Mesto Sereď rozdalo ovocné stromy. Veľký záujem záhradkárov radnicu prekvapil

Mesto Sereď rozdalo ovocné stromy. Veľký záujem záhradkárov radnicu prekvapil
Zdroje: seredsity.sk/thespruce.com
reklama

Začiatkom septembra sme vás informovali o jednej zaujímavej ponuke mesta Sereď. Do 29. septembra 2023 bolo možné požiadať o mladé ovocné stromy, ktoré mesto rozdávalo zadarmo.

Do žiadosti bolo potrebné uviesť číslo parcely, na ktorej plánujete výsadbu, a v prípade, ak by ste chceli vysadiť strom na cudzom pozemku, museli ste pripojiť aj súhlas jeho majiteľa. Podmienkou bolo tiež zaručenie starostlivosti o stromček.

Ovocné stromčeky rozdané

Ako na stránkach Seredských noviniek informovala referentka komunikácie MsÚ Sereď Ing. Zuzana Slahučková, mladé stromčeky ovocných druhov boli obyvateľom Serede rozdané v druhej polovici októbra.

Všetci záujemcovia sa tak už s radosťou môžu starať o vlastnú úrodu jabĺk, hrušiek, marhúľ, broskýň, nektariniek, čerešní či sliviek. Tento projekt bol akýmsi pokračovaním projektu Adoptuj si lipu z roku 2021, kedy mesto rozdalo 72 sadeníc lipy malolistej. V tom istom roku bol založený aj ovocný mestský sad.

reklama

Zdroj: seredskenovinky.sk/Ing. Zuzana Slahučková

Ponuka ovocných stromčekov sa stretla s takým veľkým záujmom, s ktorým radnica nepočítala. „Prekvapili nás žiadosti záhradkárov, ktoré začali prichádzať takmer okamžite po zverejnení informácie. Z pôvodných piatich druhov ovocných stromov sme pre veľký záujem rozšírili ponuku na sedem druhov.

Povinnosťou občanov je teraz postarať sa o stromy tak, aby do pár rokov rodili a prinášali úžitok rodinám,“ vysvetlila Katarína Navrátilová, referentka životného prostredia. Suma za nákup 140 kusov stromov bola 1 369,24 eur.

Zdroj: seredskenovinky.sk/Ing. Zuzana Slahučková

Zdroj: seredskenovinky.sk/Ing. Zuzana Slahučková

 

Zdroje: seredskenovinky.sk/Ing. Zuzana Slahučková
Zdieľať na Facebooku