17.05.2021, meniny má
25. apríla 2021

Mesto Sereď tento rok odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam daň za terasy

Mesto Sereď tento rok odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam daň za terasy
Zdroj: seredsity.sk/Getty images
reklama
Gastro prevádzky patria k podnikom, ktoré museli pre prijaté opatrenia zatvárať ako prvé. Veľký prepad príjmov, problémy s udržaním pracovných miest, vysoké náklady na mzdy a nájom, existujúce fixné náklady, ako aj straty z nakúpených a nevyužitých surovín dostali prevádzky do ťažkostí už v prvých mesiacoch zavedenia opatrení. Mnohé z nich sa dostali do existenčných problémov. Situácia na Slovensku sa ale zlepšuje a je predpoklad, že gastro priemyslu začne svitať na lepšie časy.

Pomoc od mesta

V súvislosti s otváraním terás mesto Sereď na tento rok odpustí daň za užívanie verejného priestranstva podnikateľom, ktorí ich majú umiestnené na pozemkoch mesta. Informácie uviedli Seredské novinky.

Mesto tak chce aspoň týmto spôsobom pomôcť majiteľom reštaurácií a kaviarní zmierniť straty, ktoré v dôsledku opatrení  utrpeli. Účinnosť tejto pomoci v podobe odpustenia daní za terasy bude účinná od 8. mája 2021 a je platná do konca roka.

Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo, ktoré na aprílovom rokovaní schválilo novelu  k všeobecne záväznému nariadeniu mesta Sereď za užívanie verejného priestranstva.

Podporte článok zdieľaním.
Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku