27.06.2022, meniny má
7. januára 2019

Mestská verejná doprava v Seredi je od nového roka zadarmo. Pre koho všetkého to však platí?

reklama

Niektorí z vás možno ani nevedeli, že v Seredi máme aj mestskú hromadnú dopravu. Iní sa ňou zase vozia každý deň do školy, práce alebo na polikliniku v našom meste. Primárne je určená na spájanie centra mesta s okolitými mestskými časťami. Možno sa to nezdá, ale niektoré sú vzdialené aj zopár kilometrov.

Dnes sa k nám dostala pozitívna správa od Oddelenia rozvoja mesta Sereď, ktoré oznámilo, že na základe dohody s prevádzkovateľom miestnej autobusovej dopravy SAD Dunajská Streda je doprava v autobusoch miestnych liniek č. 202111 a 202112 od 1. 1. 2019 bezplatná.

Kto všetko má nárok na bezplatnú dopravu?

Deti do veku 15 rokov, žiaci a študenti denného štúdia, poberatelia všetkých druhov dôchodkov (okrem výsluhových). Títo všetci obyvatelia majú nárok na bezplatnú prepravu. Akým spôsobom sa preukážete? Jednoducho – preukazom ŤZP, ŤZP – S alebo identifikačným dokladom s fotografiou pre dôchodcov s vekom 65 rokov a rovnako aj s dopravnou kartou (DK) vydanou dopravcom, pokiaľ dôchodca nedovŕšil vek 65 rokov.

Dopravná karta sa vydáva na základe predloženého výmeru Sociálnej poisťovne. Žiadosti na vydanie dopravnej karty sa prijímajú na autobusovej stanici v Seredi. Deťom, ktoré svojim vzhľadom môžu budiť dojem, že sú staršie ako 15 rokov, odporúča mesto Sereď požiadať o vydanie dopravnej karty (DK), ktorá bude potvrdzovať nárok na bezplatnú prepravu.

reklama

Upozornenie: Cestujúci sú povinní mať pri sebe počas jazdy v autobuse evidenčný lístok, ktorý im vydá vodič autobusu. V prípade, že cestujúci tento lístok nebude mať, bude sankcionovaný v zmysle Tarify MHD (Mestskej hromadnej dopravy).

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: www.novinky.sered.sk
Zdieľať na Facebooku