05.08.2020, meniny má
reklama
4. januára 2019

Mestské múzeum v Seredi sa dostalo do hlavného vysielania. Reláciu si môžete vypočuť už dnes

reklama

Naše múzeum bude dnes v celoslovenskom vysielaní Slovenského rozhlasu. Ak vás zaujíma Mestské múzeum sídliace vo Fándlyho fare v Seredi, nalaďte si dnes o 20:05 hod. hlavné vysielanie Rádia Slovensko, najpočúvanejšej stanice RTVS. O Fándlyho fare sa dozviete zaujímavé informácie v relácii, ktorá má názov “V múzeu”. Okrem klasického vysielania si celú reláciu môžete vypočuť aj na webe slovenského rozhlasu. Stačí, ak kliknete na tento odkaz. Redaktorom relácie je Juraj Šimko, ktorý navštevuje múzeá po celom Slovensku.

Mestské múzeum v Seredi bolo otvorené dňa 15. decembra 2004. Vystavené exponáty patria do zbierkového fondu Vlastivedného múzea v Galante, ktoré ich seredskému múzeu poskytlo na základe zmluvy o výpožičke.

„Stále expozície Mestského múzea v Seredi sa zaoberajú dejinami mesta a regiónu, ktoré sú zdokumentované archeologickými exponátmi z výskumu stredovekého hradu Šintava, ktorý prebiehal v rokoch 1984 – 1992. Hrad Šintava, spomínaný už v Anonymovej kronike, sa nachádzal na nádvorí dnešného Seredského kaštieľa a jeho štylizovaný obraz je aj v erbe mesta Sereď.“ Zdroj: sered.sk

Mestské múzeum v Seredi sídli vo Fándlyho fare. Na fotke vľavo je slávna osobnosť Juraj Fándly.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku