24.06.2024, meniny má
2. júna 2024

Mestskí policajti si posvietili na taxikárov. Na asistenciu si prizvali aj Finančnú správu SR

Mestskí policajti si posvietili na taxikárov. Na asistenciu si prizvali aj Finančnú správu SR
Zdroje: Mestská polícia Sereď/seredsity.sk
reklama

Hliadky Mestskej polície Sereď začali vykonávať kontrolu povinností pri prevádzke taxi služieb. Ako uvádzajú vo svojom nedávnom príspevku, zo zákona č. 56/2012 o cestnej doprave im ako prevádzkovateľom taxislužieb a vodičom taxíkov vyplývajú určité povinnosti.

Čo počas vykonaných kontrol zistila polícia a na čo upozorňujú obyvateľov?

Kontrolu nerobili posledný raz

V priebehu vykonaných kontrol polícia zistila, že niektorí vodiči taxíkov nemajú správne doklady, nevedeli sa preukázať osvedčením vodiča taxislužby, nevedeli predložiť kópiu koncesie taxislužby, nemali zdravotnú a psychickú spôsobilosť na vedenie vozidla taxislužby, mali zle označené vozidlo taxislužby a pod.

„Z uvedeného dôvodu sme oslovili Finančnú správu SR k spolupráci pri kontrole podmienok taxislužieb a dňa 26.5. sme zorganizovali vzájomný spoločný výkon služby. Počas kontroly boli skontrolovaní viacerí vodiči taxislužby, kde boli zistené nedostatky, ktoré boli riešené uložením blokových pokút. Táto spolupráca s Finančnou správou bude pokračovať na pravidelnej báze,“ informovala polícia.

reklama

Ako ďalej uvádzajú, MsP vyzýva obyvateľov, aby dávali pozor a uvažovali o tom, komu sadajú do taxíka, aby nepodporovali „čierne“ taxislužby a protiprávne jazdenie vodičov, aby si všímali či vodič má oprávnenie jazdiť na taxíku (preukaz vodiča musí mať vo vozidle na viditeľnom mieste), či vydáva potvrdenie o úhrade a pod.

Zdroj: Mestská polícia Sereď

Zdroj: Mestská polícia Sereď

Zdroje: FB Mestská polícia Sereď
Zdieľať na Facebooku