12.04.2021, meniny má
3. apríla 2021

Miera pozitivity mierne stúpla. Aké sú výsledky z posledného kola testovania v Seredi?

Miera pozitivity mierne stúpla. Aké sú výsledky z posledného kola testovania v Seredi?
Zdroj: Michal Dinga/TVnoviny.sk
reklama

V Seredi sa dnes v sobotu 3. apríla konalo ďalšie kolo antigénového testovania na ochorenie COVID-19. Mesto opäť zriadilo šesť odberných miest pre občanov s trvalým pobytom v našom meste. Miera pozitivity od predchádzajúceho testovania mierne stúpla.

Aj napriek dnešnému nepriaznivému počasiu sa otestovalo opäť množstvo Seredčanov, ktorí potrebovali negatívne výsledky o prítomnosti koronavírusu do práce alebo ako rodičia školopovinných detí.

Pozitívni boli siedmi

3 647 otestovaných Seredčanov boli pozitívni len siedmi občania. To predstavuje mieru pozitivity 0,19 %, čiže mierne stúpla. Minulý týždeň boli len dvaja pozitívni. Pozitívnych odhalili testy na Mestskom úrade, Fándlyho škole a v Dennom centre pre seniorov na Jesenského ulici. V utorok mesto očakáva prechod na lepšie „sfarbenie Slovenska, ako aj okresu“ a z toho vyplývajúce aj zmeny v periodicite testovaní. 

V stredu 7. 4. 2021 bude zasadať Krízový štáb nášho mesta, ktorý príjme adekvátne opatrenia a rozhodne aj o tom, či bude treba testovať a na koľkých odberných miestach mesta Sereď. Pre potreby škôl sa musia testovať týždenne zamestnanci, ako aj zákonní zástupcovia (rodičia).

zdroj: KŠ mesta Sereď

Kde sa môžete dať otestovať cez týždeň?

Bez rezervácie sa môžu dať všetci, nielen obyvatelia Serede, otestovať už len na jednom odbernom mieste, ktorým je Phoenix Corp. na SAD na Trnavskej ceste s možnosťami rezervácie na tomto odkaze.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: KŠ mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku