19.04.2024, meniny má
20. októbra 2018

Milovníci piva zbystrite pozornosť. Dnes sa koná ochutnávka domácich pív v Seredi

reklama

Určite sa zhodneme na tom, že Slovensko je pivnou krajinou. Nielen, že sa na území našej krajiny vyrábajú pivá svetových značiek, no svoje pevné zázemie tu majú aj lokálne značky od menších výrobcov pív.

Už dnes, 20. októbra máte šancu zažiť pivnú ochutnávku v Seredi. Podujatie sa bude konať v Dome kultúry v Seredi so začiatkom o 12:00.

Jedná sa o 8. ročník Domovaričskej pivománie. Toto podujatie je Celoštátnou degustačnou súťažou domácich varičov piva a bude sa konať priamo v našom meste. Ak je to pre vás novinka, nemusíte sa čudovať. Prvých päť ročníkov sa konalo v Martine, no po zdravotných problémoch samotného zakladateľa súťaže, sa niekoľkí nadšenci dohodli, že sa súťaž presunie práve do Serede.

Domovaričská pivománia v Seredi

reklama

Domovaričská pivománia v Seredi

Domovaričská pivománia v Seredi

20. októbra sa v našom meste bude konať  8. ročník tejto pivnej akcie, ktorá z nášho mesta na pár chvíľ spraví centrum pre domácich varičov piva, ktorí tento legendárny mok pripravujú s láskou a nadšením.

“Sme komunitná organizácia pivných nadšencov a priaznivcov poctivého piva, ktorej cieľom je podpora domáceho varenia piva na Slovensku. Našim poslaním je pomáhať na Slovensku znovu objaviť kvalitné pivo, jeho rozmanitosť chutí a štýlov.” Homebrewing Fan Club Sereď

Organizátormi sú Homebrewing Fan Club Sereď a Asociácia malých nezávislých pivovarov, ktorí srdečne vítajú každého milovníka piva. Môžete sa tešiť na ochutnávky napríklad českých ležiakov, nemeckých ležiakov alebo pšeničného piva Belgického a Nemeckého typu.

Pre tých, ktorí si chcú s pivom spojiť nielen chuť, ale aj históriu, sú prichystané rôzne prednášky ako: História varenia piva, Vývoj homebrewingu na Slovensku a v zahraničí alebo sa dozvietie niečo o tom, aké vlastnosti pri varení piva má samotná voda. Viac informácií o seredských nadšencoch piva sa dozviete na ich webovej stránke, stačí ak kliknete na tento odkaz.

Zdroje: Homebrewing Fan Club Sereď
Zdieľať na Facebooku