20.06.2024, meniny má
28. decembra 2018

Miňo využil svoj fotografický talent, aby pomohol najchudobnejším Indom

reklama

Od septembra vám každý mesiac prinášame nový diel talkshow 10tka, kde sa Seredčan Tony Dúbravec rozpráva s inšpiratívnymi osobnosťami na rôznych miestach. Hosťom štvrtej časti bol fotograf, kameraman a cestovateľ Miňo Debnár, ktorý štáb pozval k sebe domov.

S Tonym sa rozprávali o práci fotografa, o tom, čo by mal každý začiatočník ovládať, či by si Miňo vybral radšej fotku alebo video. Prebrali aj Miňove cestovateľské zážitky a najobľúbenejšie miesta, ktoré sa mu podarilo navštíviť.

„Poznal som neziskovku, ktorá v Mumbaji pôsobí, tak som ich oslovil s ponukou. Priletel som a celý týždeň som chodil do slumov fotiť, točiť rozhovory a spoznávať miestnych. Moje video a fotky pre nich majú slúžiť na získavanie nových prostriedkov, ktoré zabezpečia miestnym deťom lepšie vzdelanie a podmienky na život.“ Miňo Debnár


Hlavnou témou bolo práve spojenie Miňovej práce a jeho cestovateľskej vášne. Začiatkom roka sa totiž rozhodol predĺžiť si svoj pobyt v Indii a pomôcť komunite v najchudobnejších slumoch v meste Mumbaj, kde sa odohrával aj oscarový film Milionár z chatrče.

Ak vás teda zaujíma niektorá z týchto tém, určite si pozrite rozhovor. Prípadne zanechajte na YouTube nejaký komentár alebo otázku na hosťa, ktorý vám rád odpovie.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku