25.04.2024, meniny má
21. septembra 2020

Mladá športovkyňa Lucia Krivosudská zo Šintavy vyhrala tenisovú kvalifikáciu do celosvetového turnaja ITF World Tennis Tour Melilla

Zdroj: Wikipedia / seredskenovinky.sk

Seredské novinky pre pár dňami priniesli zaujímavú informáciu zo sveta seredského športu. Len 17-ročná Lucia Krivosudská vyhrala tenisovú kvalifikáciu do hlavného turnaja ITF World Tennis Tour Melilla, ktorý sa odohráva v Španielsku. Lucia je momentálne študentkou  Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave a členkou Tenisového klubu Sereď. Táto mladá športovkyňa úctyhodne reprezentuje naše mesto aj v zahraničí.

Do hlavnej súťaže sa prebojovala dvoma víťazstvami

Turnaj ITF sa hrá na vonkajších antukových dvorcoch v Španielsku a je dotovaný sumou vo výške 15 000 amerických dolárov. Aby Lucia postúpila do hlavnej súťaže, musela si poradiť s domácou španielskou hráčkou Paulou Ortega Redondo, ktorú porazila so skóre 7-5 6-3. Lucia vyhrala aj druhý zápas 6-1 6-0, a to nad českou hráčku Petrou Čižinskou.

Hlavná súťaž ITF turnaja už síce nešla tak úplne hladko, ale je to nanajvýš pochopiteľné, keďže sa Lucka prvýkrát vo svojej kariére zúčastnila turnaja takýchto rozmerov. V prvom kole nastúpila proti skúsenej 28-ročnej domácej španielskej hráčke Ivonne Cavalle-Reimers, ktorá má aktuálne umiestnenie vo WTA ranking 500 a s ktorou prehrala 6-1 6-0.

zdroj: seredskenovinky.sk

Najlepšia seredská športovkyňa roka 2019

Luciine úspechy zaznamenalo aj samotné mesto Sereď, ktoré jej na jar tohto roka udelilo ocenenie pre najúspešnejšiu športovkyňu roka 2019. Medzi jej predošlé úspechy patrí napríklad 3. miesto na Majstrovstvách západoslovenského regiónu. Ďalej vyhrala ešte dve druhé, dve tretie a jedno prvé miesto. Začala sa tiež zúčastňovať na medzinárodných turnajov pod hlavičkou ITF World Tennis Tour Juniors, kde tiež nazbierala úspechy. Niekoľko úspechov dosiahla v dvojhre aj vo štvorhre, a to v kategórii starší dorast.

Už len samotná účasť na takomto turnaji znamená obrovský úspech, hoci sa Lucke nepodarilo vyhrať proti oveľa staršej a skúsenejšej protivníčke. My jej k úspechu srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na jej ďalšie športové úspechy, ktorých určite nebude málo. Sme veľmi radi, že aj v seredských športových kluboch vyrastajú takéto mladé talenty.

zdroj: m.tksered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk