25.04.2024, meniny má
18. júla 2020

Mladí basketbalisti zo Serede sa stali majstrami Slovenska 2020 v kategórii mladší žiaci U13

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď

V dňoch 13. – 15. júla 2020 sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v basketbale mladších žiakov do 13 rokov. Hlavnými favoritmi boli minuloroční finalisti, o ktorých umiestnení sa rozhodlo až v posledných sekundách minuloročného posledného zápasu, keď tretiu Prievidzu delil od majstrovského titulu jeden jediný kôš. Chlapci z Interu Bratislava boli obhajcami prvenstva v každej kategórii a spolu s nimi favorizovaná MBA Prievidza a Žiar nad Hronom.

V prvý deň BK Lokomotíva Sereď postúpila do finálovej štvorice

BK Lokomotíva Sereď – BK Gabko Senec 77:36 (17:7, 37:20, 61:22)

Už prvý hrací deň naznačil, že to v Košiciach favoriti nebudú mať vôbec ľahké a vo veľmi vyrovnaných a kvalitných súbojoch si nakoniec trio najlepších družstiev svoje víťazstva potvrdilo až v záverečných minútach. V ostatnom štvrťfinále si postup medzi najlepšiu tohtoročnú slovenskú basketbalovú štvoricu zabezpečili nováčikovia v tejto súťaži, chlapci z BK Lokomotíva Sereď, keď s prehľadom zdolali Gabko Senec o 41 bodov.

V semifinále Seredčania zaskočili favorita z Prievidze

BK Lokomotíva Sereď – MBA Prievidza 73:70 (17:17, 36:34, 57:50)

V prvom semifinálovom zápase druhého dňa si Bratislavčania nedokázali poradiť s odstúpenou obranou súpera zo Žiaru nad Hronom a preplneným trestným územím pod súperovým košom. Navyše, keď ich strelcom odišla streľba, zverenci trénera Valenta si vybetónovali postup do finále.

Seredské novozaložené mladé družstvo zložené len z vlastných seredských odchovancov dalo svojej bojovnej hre nielen celé svoje srdce, ale predovšetkým dôraznú obranu. Fantastickým výkonom všetkých hráčov dokonale zaskočili favorita z Prievidze. Víťazstvom v pomere 73:70 si zabezpečili hneď na svojom prvom spoločnom veľkom turnaji miestenku vo finále.

zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď

Posledný zápas dotiahli do úspešného konca

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 53:57 (11:20, 25:38, 36:43)

Seredčania posilnení víťazstvom z predošlého dňa a informáciou, že najlepší hráč súpera má zranený členok, dokonale využili svoj potenciál. Do sebavedomého súpera sa pustili tak, že po prvej štvrtine bol stav 11:20. Po 3. štvrtine však bolo otázne, či si neskúsení malí Seredčania poradia so žiarskou pevnosťou pod ich košom. Našťastie celkový MVP hráč turnaja, Miško Vranovič, spolu s Andrejom Majerníkom a Tomášom Kissom sa neúnavnými prienikmi smerom na súperov kôš snažili rozbíjať celistvosť žiarskej obrany a zápas dotiahli do úspešného konca.

Mladého Seredčana nezastavilo ani zranenie

Ukážkou bojovného ducha, nezlomnosti a charakteru celého družstva bol moment, keď o rok mladší Tomáš Kiss inkasoval neúmyselný tvrdý úder lakťom do tváre. Odmietol sa dať vystriedať, a tak vidiac len na jedno oko poslal hneď po prerušení dôležitý úspešný ďalekonosný trojbodový pozdrav súperovi, čím naštartoval do záverečných minút celé družstvo.

Našim úspešným basketbalovým talentom zo srdca gratulujeme ku krásnemu víťazstvu a titulu majstrov Slovenska. Nesmieme zabudnúť dodať, že trénerom našich mladých víťazov bol Jozef Ištok, ktorému tiež gratulujeme k obrovskému úspechu jeho zverencov.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB BK Lokomotíva Sereď