01.05.2024, meniny má
6. decembra 2019

Mladí seredskí taekwondisti si odniesli z majstrovstiev Slovenska 25 medailí. Stali sa druhým najúspešnejším klubom súťaže

Zdroj: Taekwon-Do ITF Sereď

V závere novembra bojovali mladí seredskí taekwondisti na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Taekwon-Do I.T.F. 2019 v Nitre. Proti tímom z celého Slovenska postavila Sereď mladý tím, ktorý zápasil veľmi statočne a domov priviezol veľký počet medailí.

Žiaci a juniori v Nitre

Tohtoročný 16-členný výber Serede bol až na jednu výnimku tvorený žiakmi a juniormi. Nádej tak bola vložená najmä do rúk mladej generácie. Cieľ bol opäť jasný – úspešne ukončiť kalendárny rok 2019 a naďalej sa udržať na najvyšších priečkach v rámci slovenského taekwonda. Majstrovstvá Slovenska bývajú už tradične rozdelené na dve časti. Majstrovská časť  je určená pre držiteľov vyšších technických stupňov a druhá časť je pre začiatočníkov s najnižšími technickými stupňami. Sereď mala svoje zastúpenie v oboch častiach.

zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Druhý najúspešnejší klub na majstrovstvách

V disciplíne technické zostavy tento rok Seredčania získali 10 medailí. Spomedzi žiakov bol najúspešnejší Patrik Hrdlovič, za žiačky si hneď na svojej prvej súťaži odniesla zlato Adriána Kucejová a medzi juniorkami (14 – 17) vyhrala svoju kategóriu Valéria Sárkányová.

Ešte úspešnejší boli v disciplíne sparing, kde sa im podarilo získať 14 medailí, z ktorých väčšina bola zlatej farby. V žiackych divíziách ovládli svoje kategórie Simon Rajský, Samuel Ruman, Oliver Rumanovský a Martin Švanda. Za žiačky už svoje druhé zlato pridala Adriána Kucejová a rovnako úspešná bola aj už ostrieľaná pretekárka Michaela Šuláková.

Medzi juniormi sa vo svojej váhovej kategórii stal majstrom Slovenska Kristian Georgiev a titul získal aj jediný dospelý súťažiaci v tíme Serede Juraj Kollár. Ten navyše do svojej medailovej zbierky pridal aj ďalšie zlato, keď medzi veteránmi (40+) uspel v disciplíne silové prerážanie. Za svoje výsledky napokon získal aj pohár pre najlepšieho veterána súťaže.

Seredský tím získal na majstrovstvách Slovenska 2019 dokopy 25 medailí a pri zrátaní výsledkov z oboch častí súťaže sa stal druhým najúspešnejším klubom!

Seredskí taekwondisti by chceli v budúcom roku vylepšiť svoje postavenie v celkových umiestneniach a zároveň posilniť kategórie juniorov a dospelých, čím by sa zvýšila kvalita a konkurencieschopnosť seredského taekwonda. Klub Taekwon-Do ITF Sereď preto pozýva všetkých záujemcov tohto bojového umenia na tréningy a dáva tak každému možnosť stať sa členom úspešného športového tímu.

Výsledky

1. miesto: Kristian Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (zostavy), Juraj Kollár (sparing, silové prerážanie), Adriána Kucejová (zostavy, sparing), Simon Rajský (sparing), Samuel Ruman (sparing), Oliver Rumanovský (sparing), Valéria Sárkányová (zostavy), Michaela Šuláková (sparing), Martin Švanda (sparing)

2. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Alex Georgiev (zostavy), Simon Rajský (zostavy), Matúš Stejskal (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)

3. miesto: Alex Georgiev (sparing), Kristian Georgiev (zostavy), Juraj Kollár (zostavy), Karolína Kubalíková (sparing), Michaela Šuláková (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

ďalšie ocenenie: Juraj Kollár (najlepší veterán súťaže)

Úspechy našich mladých športovcov nás veľmi tešia. Sme vďační za takéto úspešné reprezentovanie nášho mesta po celom Slovensku. V rámci celej redakcie prajeme našim taekwondistom takéto veľké úspechy aj do ďalšieho roku!

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď