23.07.2024, meniny má
18. septembra 2023

Mladšie minižiačky BK Lokomotíva Sereď na turnaji v Kyjove vybojovali zlaté medaile

Mladšie minižiačky BK Lokomotíva Sereď na turnaji v Kyjove vybojovali zlaté medaile
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Po letnej príprave sa seredské rakety zúčastnili na TUBANAK turnaji v Kyjove v susedných Čechách. Turnaj zhodnotila trénerka družstva Michaela Sedláčková veľmi pozitívne. Ako uviedla, na turnaji bola možnosť vidieť zlepšenie celého družstva od zápasu k zápasu.

Mladšie minižiačky z BK Lokomotívy odohrali päť zápasov, v ktorých sa snažili agresívne brániť, zlepšiť orientáciu na ihrisku a vybiehať do rýchlych protiútokov. S prístupom, bojovnosťou aj odhodlaním dievčat, ktoré ukázali v každom zápase, bola aj ich trénerka veľmi spokojná.

Minižiačky to dotiahli až na prvé miesto

V piatok Seredčanky odštartovali turnaj zápasom proti BKM Žilina, súperovi ktorý im bol už známy. V sobotu minižiačky čakali tri zápasy a to proti domácim z Kyjova, ktorí mali dve družstvá „A“ aj „B“. Tieto družstvá boli ako mix zložené z dievčat aj chlapcov. Obidva zápasy sa niesli podobným duchom. Súper bol rýchly a behavý, no seredské rakety im stíhali a podarilo sa im zvíťaziť v obidvoch prípadoch. Večer ich ešte čakal súper z Olomouca. Nástup do zápasu bol síce pomalší no postupne sa dievčatá chytili v obrane, ich výkon sa zlepšoval a tak sa na záver dňa tešili z ďalšej výhry.

V nedeľu čakal mladšie minižiačky nezdolaný súper z Ostravy. Dievčatá sa na zápas veľmi tešili, že si môžu zmerať sily s veľmi kvalitným súperom. Od začiatku boli nachystané ísť po víťazstvo a neplánovali sa vzdať do poslednej sekundy. Zápas začal v prospech súpera, kedy sa Seredčanky opäť trápili strelecky. Pomaličky sa ale doťahovali a plánovali sa priblížiť súperovi dobrou obranou. Podarilo sa im získať lopty a konečne aj premeniť šance v útoku.

reklama

„Jedna z vecí, ktoré na dievčatách veľmi obdivujem je ich bojovnosť, dravosť a schopnosť užívať si zápas. V plnej hale a výbornej atmosfére, o ktorú sa starali po celý turnaj naši úžasní rodičia, dievčatá dotiahli zápas do víťazného konca a tak pripravili krásny darček pre naše dve oslávenkyne Nellku a Oli, ktoré spoločne v nedeľu oslávili narodeniny. Ďakujeme organizátorom za skvelý turnaj, rodičom za obrovskú podporu a hor sa do ďalšej práce!“ opísala trénerka.

minižiačky

Zdroj: Karin Henčeková/BK Lokomotíva Sereď

Ako zhodnotila turnaj hráčka Juliana Mizeríková?

„V piatok sme vycestovali na dlho očakávaný turnaj novej sezóny do Kyjova. Hneď po príchode nás v prvom zápase čakali súperky zo Žiliny. Aj napriek kamarátskym vzťahom sme dokázali vstúpiť do turnaja s výhrou. Keďže nás čakala náročná trojzápasová sobota, sme sa večer spoľahli na rady trénerky a išli naberať energiu skorou večierkou. V prvom a druhom sobotňajšom zápase nás preverili domáce družstvá Kyjov A a Kyjov B.

Kolektívnou hrou sa nám podarilo vyhrať oba zápasy, v ktorých nás vo vypätých situáciách upokojovala nielen trénerka ale aj obe asistentky Yaja a Linda. Posledný sobotný zápas bol pre všetky dievčatá neskutočne náročný. Olomouc nás dokázal jednou veľmi rýchlou hráčkou potrápiť ale víťazstvo sme z našich rúk nepustili. Do posledného zápasu v nedeľu sme nastúpili proti Ostrave, ktorá dotiaľ taktiež na turnaji neprehrala. V hlavách sme strašne chceli vyhrať celý turnaj a preto sme proti kvalitnému súperovi hrali najlepšie ako sme mohli. Začiatok zápasu neukazoval, že by sme mali vyhrať ale vďaka radám trénerky a kolektívnemu výkonu všetkých dievčat, sme nakoniec okúsili ZLATO. O výhru sme bojovali do poslednej sekundy.

Emócie z vyhratého zápasu a prvého miesta na turnaji s nami lomcovali a slzy radosti sme neudržali. Keď ma na vyhodnotení vyhlásili ako MVP hráčku turnaja som bola veľmi dojatá a šťastná, pocit neopísateľný, dopriala by som ho všetkým spoluhráčkam, lebo bez nich a kolektívnej hry by som to určite nezískala. Počas celého turnaja nás hnal k víťazstvám rodičovský „kotol”, kvalitná tréningová príprava našej trénerky Mišky za čo im všetkým patrí obrovská vďaka. Dúfam že sa nám budete venovať takto aj naďalej a my sa Vám odvďačíme.“

Zdroj: Karin Henčeková/BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: Karin Henčeková/BK Lokomotíva Sereď

Zdroje: Karin Henčeková - BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku