24.04.2024, meniny má
19. októbra 2018

Mladšie žiačky kraľujú vo svojej lige a ženy remizovali. Prečítajte si ako hrali naše dievčatá

Seredské hádzanárky odohrali svoj ďalší zápas na pôde súpera. Tento krát sa predstavili v Močenku, kde ich čakal susedný tím tabuľky.

Naše hráčky sú momentálne v tabuľke na 5. mieste z dvanástich družstiev so ziskom 5 bodov (tabuľka nie je aktualizovaná pozn. red.). V prebiehajúcej sezóne je bodový stav tímov veľmi vyrovnaný a jedno alebo dve víťazstvá po sebe môžu naše hráčky vystretliť medzi top tímy súťaže.

Dobrou správou pre náš tím je skvelá forma našej hráčky Kataríny Dubajovej, ktorá za tri zápasy stihla súperkámnastrielať až 45 gólov a je tak na druhom mieste najlepších strelkýň súťaže.

Močenok – HK Slávia Sereď 31:31 (14:10)

V sobotu podvečer naše dievčatá nastúpili na betónovú palubovku v Močenku, kde odohrali zápas 4.kola prvej ženskej ligy. Priebeh prvého polčasu sa nevyvíjal podľa predstáv Seredčaniek a bolo na nich vidieť mierne nesústredenie.

Z prílišnej snahy a motivácie sa kopili technické chyby, za čo nás domáce hračky trestali. Na celý priebeh zápasu vplývala aj rozhodcovská dvojica diskutabilnymi rozhodnutiami.

Po nepremenenom 7 metrovom hode v 10. minúte sa stav začal vyvíjať v neprospech Slávie. Polčas nakoniec skončil 14:10. Tento stav nakopol hostí a do druhej polovice zápasu nastúpili s elánom. Nepríjemná situácia, kedy sme hrali v oslabení až o tri hračky však spôsobila, že náskok súpera sa zvýšil až na 7 gólov.

Vydarená zmena taktiky a herného štýlu naše hráčky nakopol takým spôsobom, že dokázali stav vyrovnať  a dokonca sa im podarilo vyhrávať pred koncom zápasu o dva góly. Záver zápasu však patril domácim hráčkam, ktorým sa podarilo v posledných sekundách vyrovnať.

Dievčatá chcem pochváliť za dravosť v posledných 10 minútach zápasu. Musia sa však ešte naučiť ukončiť útok s rozumom. V tomto zápase sa príliš nedarilo K.Šúryovej so zlými prihrávkami, čo však nahradila získaním lôpt pre svoje družstvo. Pochvala patrí hráčkam za dobrú obranu a strelkyňiam Koníkovej a Dubajovej. Posledný zápas na pôde Močenka sme prehrali vysokým rozdielom, preto tuto remízu vnímam ako výhru. Zvd. Marián Mališ

Zostava: Trojáková L., Vadkertiová K. – Šidlíková V., Štefanková L., Šúryová K., Csádiová V., Hercegová L. 3, Mészárosová V., Štrbová V. 2, Šúryová N., Pavlíková D. 5, Koníková Z. 11, Krajčovičová R. 1, Krajinčáková K. 1, Dubajová K. 8

Tréner: Z. Bergendi

MŠK Dunajská Streda C – HK Slávia Sereď 21:23  (10:12)

Mladšie žiačky v tejto sezóne ešte neprehrali a prebiežne sú na 1. mieste tabuľky. Naše mladé hráčky nastúpili na zápas v Dunajskej Strede a počas celého zápasu vyhrávali a diktovali tempo hry. V 38. minúte si dokonca vytvorili 5 gólový náskok.

Tréner mužstva Milan Novák hodnotí zápas ako veľmi kvalitný. Dobrými výkonmi sa prezentovali D. Mališová, K. Malá a J. Malá.

Zostava: S. Bavúzová –  K. Chrupková 1, D. Mališová 8, N. Mészárosová , J. Malá 3, K. Malá 11, T. Šuhajová, Lehocká T. , Košičárová S.

Tréner: Milan Novák

Hádzanárky vás pozývajú na ich ďalší zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 21.10. 2018 o 17:00 v športovej hale na OA v Seredi. Vrátime sa ešte k trénerovi Milanovi Novákovi, ktorý 16.10. oslávil svoje 63. narodeniny. My mu blahoželáme, prajeme pevné zdravie a ďalšie športové úspechy v jeho trénerskej kariére 🙂