04.03.2024, meniny má
7. februára 2024

Mladšie žiačky z BK Lokomotíva Sereď zvíťazili na domácej palubovke proti súperkám zo Zvolena a Komárna

Mladšie žiačky z BK Lokomotíva Sereď zvíťazili na domácej palubovke proti súperkám zo Zvolena a Komárna
Zdroj: Karin
reklama

Basketbal v našom meste ide bomby. Víťazstvo za víťazstvom, úspech za úspechom, čo teší všetkých nadšencov športu. Mladšie žiačky z BK Lokomotíva to dokázali aj v uplynulom zápase. V nedeľu 04.02.2024 družstvo BK Lokomotíva Sereď – mladšie žiačky U13 odohralo zápasy na domácej palubovke. Čakali ich súperky zo Zvolena a Komárna.

Oba zápasy skončili víťazstvom v prospech našich hráčok zo Serede. Podľa slov trénerky sú výkony dievčat úžasné, pretože “všetku snahu, ktorú vkladajú do tréningov môžeme pozorovať na ihrisku a vidieť ako sa zlepšujú. Pracujeme ďalej a tešíme sa na ďalšie zápasy!”

Víťazstvo BK Lokomotíva Sereď – BK Zvolen 54:30

Hodnotenie zápasu od Viki Koscelnikovej: “Do zápasu proti Zvolenu sme nastúpili s odhodlaním vyhrať. Počas zápasu sme sa snažili robiť veci, ktoré nám pani trénerka povedala pred zápasom. V obrane sme sa snažili byť agresívne a nevypichovať lopty. Mali by sme sa zlepšiť v hoď a bež, prekonávaní súpera 1 na 1 a byt agresívnejšie v útoku a útočiť na kôš. Ďakujeme rodičom a pani trénerkám za podporu počas zápasu.”

V prvom zápase proti Zvolenu vstúpili hráčky do zápasu veľmi dobre. Dobrou aktivitou v obrane sa im podarilo získať množstvo lôpt a premieňať jednoduché koše. Počas celého zápasu si držali túto aktivitu a vedenie a na konci zápasu sa mohli tešiť z víťazstva.

reklama

Víťazstvo BK Lokomotíva Sereď – BC Komárno 43:38

Hodnotenie zápasu od Naty Korcovej: “Ja si myslím, že sme sa riadne zlepšili oproti minulému zápasu proti Komárnu. Bolo vidieť, že sme si viacej prihrávali, komunikovali a uvoľnovali sa. Síce je tam ešte niečo zlepšiť ale iba také malé vecičky ináč to hodnotím bez problému.”

Druhý zápas čakal hráčky BK Lokomotíva proti Komárnu. Už úvod zápasu sľuboval zaujímavý priebeh. Dievčatá sa snažili dodržiavať všetky pokyny, ktoré si povedali s trénermi. V zápase bolo možné vidieť opäť veľké úsilie v obrane a v útoku sa snažili hráčky hrať rýchlo a hľadať prienikovú hru.

V prvej štvrtine si mladšie žiačky vyrobili malý náskok, no zvyšok zápasu bol vyrovnaný. V poslednej štvrtine ich súper začal dobiehať. Ako sa súper doťahoval, robili zbytočné chyby, za ktoré naše hráčky dievčatá z Komárna trestali ľahkými košmi. No záver zápasu ustáli a tak sa za veľkej podpory rodičov mohli tešiť z víťazstva.

Trénerka: Michaela Sedláčková

Asistentka: Yasmin Zrayer

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku