20.04.2024, meniny má
16. decembra 2019

Mladý seredský basketbalista Maroš Šimko si z medzinárodného turnaja EYBL v Prahe odniesol ocenenie najužitočnejší hráč

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Každý týždeň vám prinášame novinky zo sveta seredského basketbalu. Tentoraz však ide o úspech jednotlivca z radu našich basketbalistov. Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa od piatku do nedele (29. 11. – 1. 12. 2019) predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe s družstvom starších žiakov Inter Bratislava.

Prvý zápas sa vyhrať nepodarilo

Prvý zápas odohral Inter Bratislava v piatok proti španielskemu družstvu CB Alcala. Interistov čakal veľmi náročný zápas, v ktorom sa súper ujal vedenia už v prvých minútach a ustrážil si ho až do konca zápasu. Inter si tak pripísal prvú prehru na turnaji 41:84. Maroš Šimko vstúpil do turnaja s bilanciou 2 body, 4 doskoky, 3 asistencie a 5 ziskov.

Víťazstvo aj vďaka Šimkovi

Ešte v ten istý deň o 19.30 hod. nastúpilo družstvo Interu na ďalší zápas, tentokrát proti rumunskému družstvu C.S U-BT Cluj Napoca. Prvých 7 minút zápasu sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Posledné tri minúty prvej štvrtiny však patrili súperovi, ktorý 8-bodovou šnúrou upravil skóre na 21:14 v neprospech žlto-čiernych. V druhej štvrtine sa opäť darilo súperovi, a tak Inter odchádzal na polčasovú prestávku so 6-bodovým mankom.

V druhom polčase už zobrali zápas do svojich rúk Interisti a postupne ukrajovali z náskoku Rumunov. Šimko svojím dvojtaktom vyrovnal zápas na 46:46 a všetko bolo otvorené. 17 sekúnd do konca zápasu viedol súper o 1 bod. Výbornou obranou celého družstva, Šimkovým ziskom a Rančíkovou presnou strelou za 2 body žlto-čierni otočili zápas vo svoj prospech a pripísali si prvú výhru na turnaji 57:56. Šimko v tomto zápase nastrieľal súperovi 18 bodov, ku ktorým pridal 14 doskokov a 4 zisky.

Tretí zápas ušiel Interu o pár bodov

V sobotu čakal družstvo Interu iba jeden zápas, a to proti talianskemu celku Next Step Academy. Zápas bol na začiatku veľmi vyrovnaný, o čom hovorí aj výsledok prvej štvrtiny 17:17. Po zlepšenej obrane súpera však Inter odchádzal na polčasovú prestávku s mankom 5 bodov. Po prestávke zlepšili obranu aj žlto-čierni, následkom čoho  vyhrali 3. štvrtinu nad súperom z Talianska o 1 bod. Aj keď posledná štvrtina bola opäť vyrovnaná – 18:18, Interu sa podarilo stiahnuť polčasové 5-bodové manko iba o 1 bod, čo znamenalo prehru 68:72. Maroš Šimko opäť nastrieľal súperovi 21 bodov, ku ktorým pridal 5 doskokov a 3 zisky.

Posledný zápas proti Prievidzi

Posledný zápas na turnaji odohrali v nedeľu, proti známemu družstvu z Prievidze. V prvom polčase sa družstvá postupne striedali vo vedení. Veľa chýb v obrane počas tretej štvrtiny súper naplno využil a túto desaťminútovku vyhral 22:9, čo prakticky rozhodlo o samotnom výsledku zápasu. S Prievidzou napokon prehrali 51:59. Maroš v tomto zápase pridal k 5 bodom aj 20 doskokov, 2 asistencie a 5 ziskov.

Do All stars tímu sa napokon dostal Sebastián Rančík, ktorému aj touto cestou gratulujeme. MVP (najužitočnejší hráč) družstva sa stal Maroš Šimko, ktorému srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších športových úspechov a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho klubu a aj mesta Sereď.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď