24.02.2024, meniny má
13. septembra 2018

Mladý seredský cestovateľ Jakub si vás získa nádhernými zábermi z rôznych kútov sveta

reklama

Jakub je mladý chalan zo Serede, ktorý študuje na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Možno ho poznáte ako jedného zo šikovných tvorcov hry z florbalového klubu Ice Players Sereď, v ktorom hráva od jeho založenia. Jakub však okrem športu miluje aj cestovanie a práve preto sme sa rozhodli o ňom napísať.

Seredčan Jakub je cestovateľský nadšenec, florbalista a budúci inžinier.

View this post on Instagram

reklama

Landing a ?. #djimavicair

A post shared by Jakub Fačkovec (@kavopicnik) on

 

Na jeho Instagrame sme si totiž všimli neobyčajné fotografie z rôznych kútov sveta a niektoré z nich vám v tomto článku ukážeme. Na svoj pomerne mladý vek má Jakub toho precestované už celkom dosť. Keďže je ešte stále študent, jasnou voľbou sú často európske destinácie, ktoré sú cenovo dostupné. Podarilo sa mu však navštíviť aj Južnú Afriku, v ktorej strávil 2 týždne. Ale to z ďaleka nie je všetko.

Medzi top zážitky Jakub zaraďuje surfovanie v Maroku. S partiou tam išiel za vidinou surfingu, ktorý si veľmi užili, počasie im prialo a mali veľké vlny. Túto pobrežnú krajinu Severnej Afriky sa vraj určite oplatí navštiviť.

View this post on Instagram

Table. #dji #aerialphotography

A post shared by Jakub Fačkovec (@kavopicnik) on

 

Surfing v Maroku. Autor: Jakub Fačkovec

Surfing v Maroku. Autor: Jakub Fačkovec

Z Európy videl najmä severské mestá ako Helsinki, Štokholm alebo Kodaň. Podarilo sa mu navštiviť aj Manchester, Florenciu alebo Amsterdam. Pochodené má nielen známe turistické miesta, ale na svojich cestách často vyhľadáva tiché, pokojné a neznáme lokácie. Svojou povahou je Kubo niekedy aj veľký dobrodruh. Rozlišuje medzi dovolenkami a dobrodružným cestovaním.

 

Zaujímavosťou je, že minulý rok strávil 2 mesiace na portugalskej farme a toto obdobie opisuje ako náročné, ale obohacujúce zároveň. Na nevšedný farmársky život mu zostali krásne spomienky. Preskúmaný má celý portugalský región Algarve a počas tohto obdobia sa mu podarilo navštíviť rozprávkové Azorské ostrovy, raj Atlantického oceána. Samozrejme, mestá ako Lisabon, Veron, Porto boli povinnou zastávkou.

Jakub odporúča aj Madeiru, ktorá ho očarila krásnymi túrami a neskrotenou prírodou. Tvrdí, že ostrovy ako Malorka, Madeira, Sicília alebo Azory či Baleárske ostrovy sú nádherné miesta, ale treba sa vyhnúť masovým a turistickým atrakciám a ísť radšej niekam mimo civilizáciu. Vtedy začína skutočná krása na týchto dychberúcich ostrovoch.

Malorka. Autor: Jakub Fačkovec

Dronový záber na maják, Malorka. Autor: Jakub Fačkovec

Azorské ostrovy. Zdroj: Jakub Fačkovec

Vydarený záber na Jakubovu priateľku Veroniku v obklopení krásnej sicílskej prírody. Autor: Jakub Fačkovec

Dronový záber zo Sicílie. Autor: Jakub Fačkovec

Dronový záber zo Sicílie. Autor: Jakub Fačkovec

Dronový záber zo Sicílie. Autor: Jakub Fačkovec

Ak vás náš Jakub zaujal, nezabudnite ho sledovať na jeho Instagrame, kde tieto krásne fotografie uverejňuje. O jeho dobrodružstvách, ktoré zažil počas života na portugalskej farme vám čoskoro prinesieme zaujímavý rozhovor a už teraz sa máte na čo tešiť. Ďalšie fotky si môžete pozrieť v galérii.

Malorka. Autor: Jakub Fačkovec

Zdieľať na Facebooku