27.07.2021, meniny má
19. marca 2020

Mladým aktivistom zo Serede nie je ukradnutý verejný priestor. Napísali otvorený list mestským poslancom

Mladým aktivistom zo Serede nie je ukradnutý verejný priestor. Napísali otvorený list mestským poslancom
Zdroj: Adel Š.
reklama

„CHRÁŇME SI NÁŠ VEREJNÝ PRIESTOR!“ To je prvá veta v príspevku na facebookovej stránke nášho seredského komunitného centra PRIESTOR. Nadšencom z KC PRIESTOR sa podarilo minulý rok rozbehnúť projekt Sereď 2.0, ktorý vnáša podľa slov jeho zakladateľov do nášho verejného – teda spoločného – priestoru zeleň, „človečinu“ a umenie. Snažia sa šíriť osvetu zeleným a verejnoprospešným ekologickým témam, k čomu samozrejme patrí aj tvorba a ochrana zdravých a zelených verejných priestranstiev v meste.

Podľa KC PRIESTOR a jeho odborníkov – architektov a urbanistov zahusťovaním a nerešpektovaním architektúry vzniká pretlak vnemov, stres a chaos. Zaniká tak priestor pre kvalitné trávenie voľného času, zaniká zdravý kreatívny priestor pre občanov a samozrejme aj priestor pre prírodu. Nové budovy v existujúcich sídliskách znižujú kvalitu života všetkým obyvateľom či už tienením, zvyšovaním teploty alebo dopravným preťažením.

„Priestoráci“ sa preto rozhodli napísať otvorený list mestským poslancom, kde apelujú na význam priestorov a plôch v meste a poukazujú na zámer, ktorý je v rozpore s platným Územným plánom mesta Sereď. Je to jeden z bodov programu najbližšieho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Seredi, konkrétne je to zámer nájmu majetku mesta a zriadenie vecného bremena. Materiál k tejto problematike nájdete na tomto odkaze.
Bod, v ktorom sa mal prerokovávať zámer prenájmu pozemku bol presunutý na aprílové zasadnutie zastupiteľstva (28.4.2020).

Podľa dostupných materiálov a aj vyjadrenia KC PRIESTOR má v priestoroch „Madona parku“ v Seredi vzniknúť 4-poschodová polyfunkcia s bližšie nešpecifikovaným počtom bytových jednotiek či apartmánov. Viac sa dozviete vo facebookovom príspevku KC PRIESTOR.

Znenie celého otvoreného listu si môžete prečítať na tomto odkaze a môžete tu zároveň vyjadriť svoj (ne)súhlas podpisom a podporiť tak ich žiadosti a ciele.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB KC Priestor
Zdieľať na Facebooku