27.07.2021, meniny má
17. júna 2021

Nová tržnica v Seredi s krytými stánkami sa pomaly stáva realitou. Kedy bude dokončená jej výstavba?

Nová tržnica v Seredi s krytými stánkami sa pomaly stáva realitou. Kedy bude dokončená jej výstavba?
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Priestor mestských trhov za kultúrnym domom v Seredi sa postupne mení na nepoznanie a už čoskoro opäť ožije predajom zeleniny, ovocia, mäsových výrobkov, oblečenia či kvetov do záhrad.

Okrem moderných krytých stánkov, ktoré určite ocenia predávajúci aj návštevníci, bude trhovisko zdobiť tiež okolitá zeleň, hracie prvky pre deti či nová cesta. Revitalizácia tržnice s „legendárnymi“ zelenými stánkami a nevyhovujúcou miestnou komunikáciou bola potrebná už mnohé roky. Kedy budeme môcť navštíviť jej nové priestory a vychutnať si atmosféru trhov?

Modernizáciou neprejdú len stánky

V týchto dňoch na Mlynárskej ulici prebieha výstavba prestrešenia, ktoré dodáva trhovisku úplne nový a moderný vzhľad. Jeho súčasťou bude 48 kusov predajných stánkov, ktoré práve vyrába zámočníctvo Kulich z Dolnej Stredy. Zhotoviteľom novej tržnice je firma LUKYSTAV, s.r.o.

Novinkou je taktiež umiestnenie verejného umývadla, ktoré bude praktické pre všetkých predávajúcich, ale aj kupujúcich. Mesto myslelo aj na malých obyvateľov nášho mesta a pripravilo pre nich osadenie hracích prvkov v okolí kruhovej lavičky. Dopadový povrch ihriska bude bezpečný, nakoľko ho bude tvoriť mäkký kaučuk.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Nákupy pod krytou strechou už toto leto

Mestské trhovisko spestrí aj výsadba stromov a kríkov, ktoré industriálny nádych oživia svojou zelenou farbou. Zalievanie novozaloženej zelene zabezpečuje mesto.

„Týmto chceme poďakovať aj dobrovoľníkom z okolitých rodinných domov, ktorí sa zapájajú do zalievania mladých stromov,“ doplnila referentka komunikácie MsÚ a projektov mesta Zuzana Slahučková.

Realizácia projektu začala v septembri minulého roka. Kolaudácia tržnice by mohla byť realitou už koncom júla 2021. Veríme, že atraktívne priestory tržnice prilákajú viac návštevníkov a aj mladšie vekové kategórie, ktoré budú odchádzať s príjemným pocitom a s taškou plnou kvalitných produktov. Tradícia obľúbených sobotňajších trhov bude tak v Seredi prebiehať v prístupnom a novom šate.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Ing. Zuzana Slahučková
Zdieľať na Facebooku