21.10.2021, meniny má
28. júna 2021

Modernizácia priestorov ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi bude už čoskoro splneným snom. V interiéri pribudnú atraktívne oddychové zóny

Modernizácia priestorov ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi bude už čoskoro splneným snom. V interiéri pribudnú atraktívne oddychové zóny
Zdroj: pinterest.com/ZŠ Juraja Fándlyho
reklama

Modernizácia priestorov škôl, ako aj ich výučby je na Slovensku nevyhnutným krokom, ktorý je už dlhší čas prioritou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Rezort v máji tohto roku zverejnil výzvu s názvom Modernejšia škola, ktorej zámerom je práve obnoviť zastarané priestory škôl. Pre žiakov by mali predstavovať atraktívnejšie prostredie na výučbu, ale aj voľnočasové aktivity.

Do výzvy sa zapojila aj Základná škola Juraja Fándlyho v Seredi, ktorej sa po veľkom úsilí podarilo uspieť a získať tak fantastických 30 000 eur. Žiaci sa tak môžu tešiť na vynovené priestory, v ktorých nájdu miesto na oddych, ale aj zážitkové aktivity.

Rezort poskytol školám 3,5 milióna eur

Ministerstvu bolo predložených 1 845 žiadostí, z ktorých bolo vybraných 144 žiadateľov. O to väčšia je radosť, že sa podarilo uspieť aj seredskej základnej škole. Cesta k splneniu sna však nebola jednoduchá a vypracovanie projektu stálo školu veľa námahy. Nakoniec sa to však vyplatilo.

„Vypracovať projekt na modernizáciu priestorov bola pre nás veľká výzva. Všetky naše smelé plány, myšlienky, nápady a inšpirácie sme vyhodnocovali, triedili a nakoniec spracovávali do finálnej podoby. Stálo nás to veľa času a energie, no dočkali sme sa vytúženej odmeny.“

Moderné priestory budú mať multifunkčné využitie

Projekt základnej školy bol schválený, a tak sa s modernizáciou priestorov začne už toto leto. Vzniknú tri nové centrálne oddychové zóny a šesť malých oddychových zón v triedach 1. a 5. ročníka. Ich funkciou však nebudú len miesta na relax, práve naopak, žiaci a pedagógovia v nich nájdu všestranné využitie. 

Zdroj: Eva Hanusová

Priestory je možné premeniť aj na tvorivé dielne, miesta na besiedky a kultúrne vystúpenia pre rodičov a starkých, miesta, kde získate informácie, miesta pre chvíle radosti cez prestávky, ako aj miesta pre blokové a zážitkové vyučovanie.

„Veríme, že v septembri privítame našich žiakov v škole, ktorá bude dýchať životom nielen v triedach, ale i v týchto doteraz „hluchých“, denne obchádzaných, nevyužitých priestoroch,“ doplnila ZŠ Juraja Fándlyho.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Mgr. Eva Hanusová, minedu.sk
Zdieľať na Facebooku