02.10.2023, meniny má
8. augusta 2023

Motocyklista zo Serede zostal po víkende bez vodičáku. Prekročil maximálnu povolenú rýchlosť, lepšie na tom nebol ani po dychovej skúške

Motocyklista zo Serede zostal po víkende bez vodičáku. Prekročil maximálnu povolenú rýchlosť, lepšie na tom nebol ani po dychovej skúške
Zdroje: Polícia SR - Trnavský kraj/Polícia Slovenskej republiky
reklama

Polícia Slovenskej republiky neustále dohliada na dodržiavanie zákonov. Či je leto, zima, či prší, či fúka vietor. Policajti nasadení v teréne kontrolujú dodržiavanie dopravných predpisov a sú pripravení v prípade vážnych priestupkov aj na mieste zadržať šoférom vodičské preukazy.

Dopravní policajti počas víkendu prekvapili 30–ročného vodiča motocyklu. Ten po zastavení policajtami definitívne dojazdil a skončil bez vodičského preukazu.

Na krku má dva priestupky

Ako informovala polícia, trnavskí dopraváci namerali v centre obce Koplotovce motocyklistu, ktorému policajný radar v sobotu 5. augusta 2023 krátko po 14.00 h poobede nameral rýchlosť 94 km/h.

Okrem svojej rýchlosti prekvapil motocyklista aj druhý krát, a to pri dychovej skúške do alkotesteru. Policajti mu pri kontrole namerali 0,45 mg/l alkoholu v dychu, čo zodpovedá hodnote takmer jedného promile.

reklama
motocyklistu

Zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

30–ročnému Seredčanovi zadržala policajná hliadka na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázala. Priestupky v doprave policajti spísali a vodič bude ďalej riešený políciou v správnom konaní.

Za rýchlu jazdu a alkohol mu môže hroziť pokuta až do výšky 800 eur. Obísť ho nemusí ani zákaz viesť motorové vozidlá až na 3 roky.

„Policajná hliadka v tomto prípade stihla zasiahnuť a motocyklistu, ktorý bol rizikom nielen pre seba ale aj okolie, z cesty odstavila. Dôrazne apelujeme na všetkých vodičov, aby alkohol za volantom nebrali na ľahkú váhu a za volant auta, motorky nesadali,“ upozorňuje polícia.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku