02.10.2023, meniny má
25. augusta 2023

Múzeum holokaustu v Seredi pozýva na Spomienkové podujatie pri príležitosti uctenia si pamiatky humanistu, dirigenta a huslistu, Jacka Martina Händlera

Múzeum holokaustu v Seredi pozýva na Spomienkové podujatie pri príležitosti uctenia si pamiatky humanistu, dirigenta a huslistu, Jacka Martina Händlera
Zdroj: brunowaltermusiktage.eu/filharmonia.sk
reklama

V stredu 24. mája 2023 opustilo tento svet viacero významných osobností. Jedným z nich bol aj Jack Martin Händler, slovenský huslista, dirigent, vedúci významných orchestrov vo viacerých európskych krajinách a držiteľ Krištáľového krídla.

Začiatkom tohto roka Zuzana Čaputová umelcovi udelila štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti kultúry a umenia, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí.

Zaspomínajme si

SNM – Múzeum židovskej kultúry v Bratislave – Múzeum holokaustu v Seredi, Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave a Rakúske veľvyslanectvo v Bratislave pozývajú na Spomienkové podujatie pri príležitosti uctenia si pamiatky humanistu, dirigenta a huslistu, Jacka Martina Händlera.

Uskutoční sa 30. augusta 2023 o 17.00 hod. v priestoroch Múzea holokaustu v Seredi na Kasárenskej ulici 1005. Na podujatí vystúpia :

reklama
  • Ladislav Fanzowitz, klavír
  • Robert Lakatos, viola
  • František Novotný, husle
  • Mária Porubčinová, soprán
  • Eva Varhaníková, klavír

Súčasťou programu podujatia budú Franz Liszt, Max Bruch, Antonín Dvořák, Giacommo Puccini, Ernest Bloch, Erich Wolfgang Korngold, Gustav Mahler.

Účasť sa spomienkové podujatie je potrebné potvrdiť na e-mailovú adresu event.sered@snm.sk alebo telefónne číslo +421 31 245 11 06 najneskôr do utorka 29. augusta 2023. Keďže časť podujatia sa bude konať vo vonkajších priestoroch na trávnatej ploche, organizátori prosia o zvolenie vhodnej obuvi.

Svojou účasťou na podujatí zároveň dávate súhlas na zverejňovanie fotografií z podujatia.

Händler

Zdroj: Múzeum holokaustu v Seredi

Zdroje: SNM-MŽK-Múzeum holokaustu v Seredi, sme.sk
Zdieľať na Facebooku