05.08.2020, meniny má
reklama
21. októbra 2019

Múzeum holokaustu v Seredi pripravilo výstavu s názvom Grünberg: Stratené spomienky. Nepremeškajte jej vernisáž už 24. októbra

Múzeum holokaustu v Seredi pripravilo výstavu s názvom Grünberg: Stratené spomienky. Nepremeškajte jej vernisáž už 24. októbra
Zdroj: FB Múzeum holokaustu v Seredi
reklama
V našom meste sa neustále organizujú rôzne zaujímavé akcie, vďaka ktorým sa Seredčania dozvedia veľa o našej lokálnej histórii. Výnimkou nie je ani október a tento mesiac pripravilo SNM-Múzeum židovskej kultúry-Múzeum holokaustu v Seredi výstavu s názvom Grünberg: Stratené spomienkySamotné múzeum, ktoré v Seredi vzniklo v roku 2016, predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenskej republiky.

Vernisáž výstavy

Výstava vznikla v spolupráci s COM – Collective of Memories (Rakúsko) a jej vernisáž sa uskutoční 24. októbra 2019 o 17:00 hod. v priestoroch SNM-MŽK-Múzea holokaustu v Seredi. Výstava zobrazuje miesta, na ktorých žila a pôsobila ortodoxná židovská komunita v meste Zielona Góra (Grünberg) v Poľsku.

Zdroj: Múzeum holokaustu v Seredi

Grünberg

Kolektív autorov fotograficky zdokumentoval život ortodoxnej židovskej komunity v meste Grünberg v Poľsku, ktorá bola počas holokaustu úplne zničená. Prostredníctvom fotografií a opisného textu autori odkrývajú a približujú svet, ktorý zanikol príčinou vyvražďovania Židov a ničenia miest spojených s výkonom ich náboženského a komunitného života počas holokaustu.
Samotná budova SNM-MŽK-Múzea holokaustu stojí na mieste bývalého koncentračného tábora v Seredi. Už len z tohto dôvodu sa určite oplatí navštíviť aj stálu expozíciu múzea, ktorá je dostupná pre verejnosť pondelok až štvrtok od 8:00 hod. do 15:00 hod., v nedeľu od 9:00 hod. do 16:00 hod. a každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup do múzea zadarmo.

Zdroj: FB Múzeum holokaustu v Seredi

Zdroj: FB Múzeum holokaustu v Seredi

Zdroj: muzeum.sk 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Múzeum holokaustu v Seredi, muzeum.sk
Zdieľať na Facebooku