24.06.2024, meniny má
6. septembra 2023

Na Garbiarskej ulici sa začne s revitalizáciou vnútrobloku. Súčasťou projektu sú nové chodníky aj ihrisko

Na Garbiarskej ulici sa začne s revitalizáciou vnútrobloku. Súčasťou projektu sú nové chodníky aj ihrisko
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Mesto Sereď dnes potešilo viacerých Seredčanov. Čím? Boli zverejnené informácie týkajúce sa revitalizácie vnútrobloku na Garbiarskej ulici, ktoré začnú už o pár dní.

Ako dlho by mali práce na revitalizácii trvať, čo môžu čakať obyvatelia vnútrobloku a koľko vlastne bude celá realizácia projektu stáť? Prečítajte si v článku.

Kedy sa začne s prácami na Garbiarskej?

Ako sme vás ešte minulý rok vo februári informovali, obyvatelia Serede mali možnosť hlasovať za niektorý zo štyroch návrhov nového šatu vnútrobloku na Garbiarskej. Občania mohli taktiež napísať vlastné námety a postrehy. Tie mal možnosť následne architekt zapracovať do finálového projektu s najväčším počtom hlasov.

Zuzana Slahučková prostredníctvom Seredských noviniek informovala verejnosť, že víťazný projekt sa už čoskoro dočká svojej realizácie.

reklama

„S prácami začnú vysúťažené spoločnosti už v pondelok 11. septembra. Plocha vnútrobloku sa stane staveniskom. Práce sú naplánované v etapách, rovnako aj plocha celého sídliska bude obnovovaná postupne po častiach tak, aby sme obyvateľov okolitých bytových domov vystavovali stresovým vnemom v čo najnižšej miere,“ vysvetlil pre Seredské novinky Marián Šišo, poverený vedením oddelenia realizácie projektov, rozvoja mesta a verejného obstarávania.

garbiarskej

Zdroj: Seredské novinky

Celková predpokladaná hodnota revitalizácie je vyčíslená na bezmála 660-tisíc eur, ktoré mesto získalo z eurofondov. Práce na Garbiarskej by mali trvať približne tri mesiace. Je teda veľmi ľahko možné, že pokiaľ sa počas vykonávania prác nevyskytnú žiadne väčšie prekážky, zrevitalizovaného vnútrobloku sa dočkáme ešte do konca tohto roka.

Revitalizácia pozostáva predovšetkým z riešenia spevnených plôch, rekonštrukcie verejného osvetlenia, dodávky a montáže detských ihrísk, drobnej architektúry a mestského mobiliáru a sadových úprav. Tieto úpravy by mali výrazne prispieť k celkovému skvalitneniu prostredia po stránke funkčnej, estetickej aj ekologickej.

„Mesto Sereď týmto prosí užívateľov verejného priestoru o rešpektovanie pokynov, ktoré budú na stavenisku a obyvateľov okolitých bytových domov prosí o trpezlivosť a pochopenie. Tí budú počas pracovných dní musieť strpieť zvýšenú hlučnosť a prašnosť spojenú so stavebnou činnosťou,“ žiada vedenie mesta svojich občanov.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: verejnesutaze.sk, seredsity.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku