20.06.2024, meniny má
1. júna 2021

Na hokejových majstrovstvách sveta sa objavil aj Seredčan. Učiteľ dejepisu Martin Cesnek bol na tribúne v hľadisku

Na hokejových majstrovstvách sveta sa objavil aj Seredčan. Učiteľ dejepisu Martin Cesnek bol na tribúne v hľadisku
Zdroj: sport.aktuality.sk
reklama

Slovensko oficiálne postúpilo do štvrťfinále Majstrovstiev sveta v hokeji. Definitívne sme postúpili práve vďaka víťazstvu Ruska nad Švédskom 3:2 po nájazdoch. Slováci však mohli oslavovať už po 60 minútach zápasu. Stačilo totiž, aby Švédsko nezískalo tri body.

Slovensko má pred posledným zápasom skupiny proti Česku na konte 12 bodov, Švédsko len 10. Švédov nečaká už žiaden zápas. Medzi ďalšie krajiny, ktoré majú istý postup, patria už aj Rusi, Švajčiari, a Česi.

Do štvrťfinále sa neprebojovali krajiny Veľká Británia, Dánsko, Švédsko ani Bielorusi. Naposledy sa Slováci predstavili vo štvrťfinále MS v hokeji v roku 2013 v Helsinkách proti domácim Fínom. 

Pán učiteľ Cesnek na majstrovstvách

Päť dní pred majstrovstvami bola na Facebooku možnosť zaregistrovať sa na jednej stránke, kde sa mohli ľudia prihlásiť s fotografiou, ktorá bude použitá v súvislosti s MS v hokeji. Obľúbený seredský učiteľ dejepisu nezaháľal a vyplnil kolónky, vystrihol svoju fotku a odoslal tento formulár. Neprišiel mu však žiadny email, žiadne oficiálne potvrdenie o tom, že by ho niekam zaradili.

reklama

Začali majstrovstvá a čistou náhodou zbadal na Facebooku článok, kam si dali na titulku práve jeho tvár na tribúne. Podľa jeho slov ho na to nikto neupozornil, sám ani netušil, že sa ocitne na titulke článku.

„Úplne náhodne som si to všimol, tak som bol naozaj šťastný z toho, že som tam. Len som práve sledoval prehru 8:1, no… Ale potom sa to zlepšilo a dnes tam sedím už aj s Čechmi. Pekne bez cestovania, bez prekážok, počas korony a teším sa z toho veľmi,“ povedal Martin Cesnek so smiechom pre naše médium.

Sme radi, že práve Seredčan takto reprezentuje nás fanúšikov na Majstrovstvách sveta v hokeji z tribún. Síce nedodržiava rozostupy, ani rúško nemá, ale podstatná je jeho zanietenosť. Nezabudnite dnes o 15.15 hod. držať našim chlapcom palce spolu s pánom učiteľom Cesnekom, ktorý si tento zápas opäť vychutná z hľadiska.

Na tribúne bol však aj ďalší Seredčan. Nad pánom Cesnekom vľavo hore môžete vidieť pána s bradou. Ide o Mareka Sladkého, ktorý sa nám pripomenul v komentári pod našim Facebookovým postom. Pán Marek bol takto na virtuálnom zápase už po druhýkrát (Dánsko vs. Švajčiarsko a Švajčiarsko vs. Slovensko).

Na obrázku môže byť 1 osoba a text, v ktorom sa píše „15:49 Yourwallet Všetky karty 51% SKODA #ItsOurGame ŠKODA ŠKODA OFFICIAL MAINSPONSOR EVENT/GAME SUI vs SVK DATE 27. 05. 2021 powered poweredbyŠKODA by ŠKODA“

zdroj: Marek Sladký

 

sport.aktuality.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sport.aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku