21.05.2024, meniny má
11. apríla 2019

Na koho myslia Seredčania, keď si pripínajú tento symbol? Dnes je Deň narcisov – deň boja proti rakovine

reklama

„Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“ Práve touto otázkou chce tohtoročná kampaň Ligy proti rakovine poukázať na to, že každý z nás si spomenie aspoň na jedného človeka, ktorý bojuje s touto zákernou chorobou. Pripnutím narcisu tak môžete vyjadriť podporu a spolupatričnosť týmto ľuďom.

11. apríl 2019 je pre Slovákov výnimočný deň, kedy môžu aj malým skutkom prispieť k veľkej veci. Každoročne sa na Deň narcisov organizuje verejno-prospešná finančná zbierka, vďaka ktorej môžete dobrovoľne prispieť ľubovoľnou sumou. Vašim šľachetným gestom tak pomáhate s realizáciou projektov a programov smerujúcich ku konkrétnej praktickej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku. Ak ste tak ešte nestihli urobiť, nič nie je stratené. Prispieť sa dá do 17. apríla 2019 inými formami, ktoré nájdete v tomto odkaze

Založenie Československej ligy proti rakovine sa uskutočnilo už v roku 1990, no tento unikátny projekt odštartoval na Slovensku až v roku 1997. Odvtedy sa stal každoročnou jarnou tradíciou. Za ten čas sa podarilo vyzbierať  neuveriteľné sumy. Len za minulý rok to bolo skoro milión eur. Vieme, že symbolom tohto dňa sa stal narcis, žltý kvietok, ktorý symbolizuje jar a nádej. No uvedomili ste si niekedy, že každý kvet v sebe ukrýva príbeh?

reklama

Aj v uliciach nášho mesta sa dnes objavili dobrovoľníci. Spolu sme zachytili tieto nádherné momenty, ktoré sa uskutočňujú aspoň raz ročne a opýtali sa vás, ku komu smerujú vaše myšlienky. Na koho myslíte práve vy?

“Na moju babku”

“Na môjho známeho”

“Na sestru”

“Na všetkých, ktorí trpia rakovinou”

“Na blízkeho člena rodiny”

“Na našich dvoch bratov”

“Na našich úžasných dedkov”

“Na strýka”

“Na každého, kto touto chorobou trpel alebo trpí”

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: www.lpr.sk
Zdieľať na Facebooku