13.08.2022, meniny má
24. mája 2022

Na pamiatku Seredčana Milana Buchu osadili pri seredskom štadióne prírodné sedenie s pamätnou tabuľou

Na pamiatku Seredčana Milana Buchu osadili pri seredskom štadióne prírodné sedenie s pamätnou tabuľou
Zdroje: seredsity.sk/seredskenovinky.sk
reklama

Milan Buch (†56) navždy opustil svoju rodinu, blízkych, kamarátov a kolegov dňa 2. februára 2021, kedy podľahol ochoreniu COVID-19.

V Seredi ho poznalo mnoho ľudí nielen ako mestského poslanca, ale najmä ako veľmi priateľského, milého a empatického človeka. Jeho nesmierne obľúbenou aktivitou bol šport a miloval bicyklovanie.

Lavička na pamiatku skvelého človeka

Bol to skvelý človek, na ktorého mnohí spomínajú aj po čase so slzami v očiach. Pamiatku na kamaráta si chceli členovia ORF Cosmos Camping Sereď uctiť aj vysadením stromovej aleje v areáli štadióna v Seredi. Rekonštrukcia štadióna však zatiaľ nedovolí tento plán uskutočniť.

Ďalším dôkazom, že známi a priatelia na tohto skvelého človeka nezabúdajú, je osadenie prírodného sedenia s pamätnou tabuľou. Prírodná lavička bola osadená k dvom višniam okrasným, ktoré vysadili ešte minulý rok v zadnej časti štadióna. Informácie priniesli Seredské novinky.

reklama

Bušákov cyklo memoriál

Keďže Milan Buch miloval cyklistiku, usporiadali členovia ORF Cosmos minulý rok na jeho počesť a pamiatku aj cyklo memoriál. Cyklotúra pod názvom Bušákov cyklo memoriál bola zorganizovaná ako nultý ročník a konala sa v sobotu 4. septembra 2021 zo Serede do Hlohovca.

Zúčastnilo sa jej až 70 cyklistov. Trasa nebola jednoduchá, viedla popri Váhu a merala 40 km. Na záver cyklotúry Dušan Kabát v mene všetkých zablahoželal manželke Milana Buchu k narodeninám a poďakoval jej za starostlivosť o ich priateľa.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Česť jeho pamiatke.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku