28.01.2023, meniny má
25. januára 2023

Na poliklinike v Seredi niekto nahlásil bombu. Polícia SR prehľadala aj ďalšie objekty v Trnavskom kraji, všetky vyšli negatívne

Na poliklinike v Seredi niekto nahlásil bombu. Polícia SR prehľadala aj ďalšie objekty v Trnavskom kraji, všetky vyšli negatívne
Zdroje: seredsity.sk/FB Polícia SR-Trnavský kraj
reklama

Krajské operačné stredisko v Trnave prijalo v stredu 25. januára v poobedňajších hodinách hovor z tiesňovej linky 112. Neznáma osoba postupne nahlásila viaceré bomby v okresoch Trnava a Galanta.

Policajti vyslali na osobou označené miesta všetky dostupné hliadky a policajných pyrotechnikov so psami špecialistami na vyhľadávanie výbušnín. Tí vykonali pyrotechnické prehliadky všetkých piatich označených objektoch.

Neznámy muž nahlásil bomby postupne

Z bezpečnostných a preventívnych dôvodov musela byť vydaná výzva na uzavretie časti Fakultnej nemocnice v Trnave aj Polikliniky Trnava. Budovu trnavskej nemocnice polícia prehľadala a po niekoľkých hodinách opäť spustila do prevádzky urgent nemocnice.

„Ideme prejsť ďalšie budovy v rámci areálu,“ vysvetlil hovorca FN Trnava Matej Martovič, uviedla trnava.dnes24.sk.

reklama

Priestory museli opustiť aj ľudia na vlakovej stanici v Trnave. Presne od 16.21 hod. bola pozastavená aj vlaková preprava cez stanicu.

Neznámy mužský hlas nahlásil výbušný systém aj v Poliklinike v Seredi a v Nemocnici v Galante. Všetky dotknuté priestory boli následne evakuované.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Výsledok hľadania bol vo všetkých objektoch negatívny

Trnavský policajný psovod so 4-ročnou fenou nemeckého ovčiaka Ginou boli dnes nasadení do bezpečnostných opatrení v Trnave.

Nielen táto dvojica, ale aj všetci policajti odviedli výbornú prácu. Po niekoľkohodinovom preverovaní objektov nekončia, ale pokračujú naďalej v bežnom výkone služby.

Polícia SR sa zároveň snaží zistiť informácie o osobe volajúceho, ktorý je podozrivý z prečinu šírenia poplašnej správy. Prípad si prevzal vyšetrovateľ s kriminalistami, ktorí na stotožnení muža a objasnení jeho motívu intenzívne pracujú.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

112

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Polícia SR-Trnavský kraj, trnava.dnes24.sk
Zdieľať na Facebooku