História seredského rybárstva siaha celkom ďaleko. Už v počiatkoch vzniku Československej republiky sa začalo využívať právo majiteľov pozemkov na rybolov.
Za poplatok dávali do užívania pobrežné úseky vytvárajúcim sa združeniam, urbariátom či spolkom na odlov a lov rýb na úseku Váhu od Hlohovca po Neded. Až 7. apríl 1943 je však považovaný za dátum založenia Ľudového rybárskeho spolku v Seredi.
V Seredi máme naozaj veľké množstvo rybárov. Väčšina z nich nezaháľa a o seredské rybárske revíry sa aj príkladne stará. Pravidelne sa pri všetkých revíroch konajú brigády, počas ktorých čistia okolie našich vôd.
Vodné toky a v prvom rade náš Váh a jeho ramená predstavujú nielen pre Sereď nenahraditeľné prírodné bohatstvo, a preto by ich kvalita nemala byť ľahostajná nielen rybárom, ale vlastne nikomu z nás. Často sú však tieto toky a ich zákutia zbytočne znečisťované skládkami odpadu, ktoré zároveň ohrozujú prirodzené biotopy a okolité rastliny a živočíchy.
Aj preto sú vo všetkých revíroch brigády, do ktorých sa zapájajú najčastejšie rybári a ich rodinní príslušníci. Častokrát vynášajú aj nebezpečný odpad, ktorý na takéto miesta naozaj nepatrí.
zdroj: srzsered.sk
zdroj: srzsered.sk
Včera boli na Ramene v Hornom Čepeni osadené informačné tabule. Nájdete na nich základné informácie o vybraných druhoch rýb, ktoré žijú v našich vodách.
Taktiež si tu môžete pozrieť mapu, na ktorej sú vyobrazené všetky revíry, ktoré obstaráva, zarybňuje a čistí SRZ MsO Sereď.
Zdroj: srzsered.sk
Zdroj: srzsered.sk
Zdroj: srzsered.sk