19.04.2024, meniny má
4. augusta 2021

V Seredi prebehlo čistenie vodných plôch. Výsledkom boli dva veľkoobjemové kontajnery odpadkov a odstránený azbest

V Seredi prebehlo čistenie vodných plôch. Výsledkom boli dva veľkoobjemové kontajnery odpadkov a odstránený azbest
Zdroj: srzsered.sk
reklama

Vodné toky sú nenahraditeľným prírodným bohatstvom, a preto by ich kvalita nemala byť ľahostajná nielen rybárom, ale nikomu z nás. Často sú však zbytočne znečisťované skládkami odpadu, ktoré zároveň ohrozujú prirodzené biotopy a okolité rastliny a živočíchy.

Zdravie a čistota brehov rieky Váh sú jednými z priorít miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu. Jeho členovia v dňoch 31. júla a 2. augusta 2021 zorganizovali akciu zameranú na čistenie brehov v okolí rieky a priľahlých bagrovísk. Informáciu priniesli seredskenovinky.sk.

Problém s odpadkami sa tiahne nielen v Seredi

Brigádnikom sa na sobotňajšom upratovaní podarilo vyzbierať len za pol dňa až dva veľkoobjemové kontajnery odpadkov. Vyčistené boli brehy vodných plôch v Hornom Čepeni, Dolnej Strede a šintavská strana Váhu od diaľničného mosta cez bagrovisko.

„Mrzí nás pasivita našich členov, ktorí vo veľkej miere túto dôležitú akciu odignorovali. O to viac ale ďakujeme všetkým tým, ktorí si našli čas a pomohli nám vyčistiť brehy našich vôd, a tým spríjemnili pobyt v prírode nám všetkým,“ doplnil Výbor Slovenského rybárskeho zväzu mestskej organizácie v Seredi

reklama

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

V pondelok prebehlo čistenie rybárskych revírov od nebezpečného azbestového odpadu, ktorý je zaradený do skupiny dokázaných chemických karcinogénov. Legislatíva nepripúšťa žiadnu možnosť svojpomocnej likvidácie materiálov obsahujúcich azbest, preto práce s odstraňovaním vykonali špeciálne vyškolení pracovníci z firmy.

Brigády organizujú pravidelne

V činnosti SRZ MSo v Seredi je aj pravidelná úprava lovných miest, úprava ciest okolo revírov a ich prikrmovanie či výrez nežiaducich drevín. Okrem toho organizujú obľúbené Veľké rybárske preteky na ramene v Hornom Čepeni, ako aj ich verziu pre malých detských rybárov.

Veríme, že si nezodpovední návštevníci revírov po týchto šokujúcich výsledkoch zberu odpadu uvedomia, akú veľkú škodu spôsobujú svojmu okoliu. Zúčastneným členom patrí vďaka za ich čas a ochotu, ktoré venujú údržbe vodných plôch.

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, srzsered.sk
Zdieľať na Facebooku