18.10.2021, meniny má
28. júla 2021

Na seredskej poliklinike dočasne pozastavili očkovanie proti koronavírusu. Čo robiť, ak ste mali ísť na druhú dávku?

Na seredskej poliklinike dočasne pozastavili očkovanie proti koronavírusu. Čo robiť, ak ste mali ísť na druhú dávku?
Zdroj: seredsity.sk/npz.sk
reklama

Asi všetci vieme, že na Slovensku momentálne prebieha očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ak ste sa prihlasovali cez web na očkovanie a ste na zozname čakateľov, zvoliť ste si mohli kraje a okresy, kde vás zaočkujú.

Seredčania sa dávali očkovať v neďalekej Galante alebo v Trnave. Túto možnosť využilo už mnoho Seredčanov. Najbližšie to však bolo na našej mestskej poliklinike. Denne tu zaočkovali až 130 záujemcov. Dočasne však túto možnosť zastavili.

Objednávanie prebiehalo telefonicky alebo e-mailom u hlavnej sestry Vlasty Gašparíkovej. Očkovalo sa vakcínou Moderna. Očkovanie bolo prístupné pre všetkých občanov od vekovej hranice 18 rokov.

Ako pokračovať, ak sa chcem zaočkovať?

Vakcinačné centrum v rámci polikliniky Sereď dočasne pozastavuje očkovanie na pôde seredskej polikliniky. Táto skutočnosť vstúpi do platnosti už od 1. 8. 2021.
Ak máte záujem dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, je to možné najbližšie v Galante či v Trnave. Očkovaní, ktorí dostali prvú dávku vakcinácie v Seredi, dostanú vyrozumenie v SMS správe s miestom podania ich druhej dávky (predpokladané miesto je Trnava).

Kde sa v Seredi očkovalo?

Malé seredské vakcinačné centrum ste mohli nájsť na prvom poschodí mestskej polikliniky. Hneď ako ste vošli cez hlavný vchod polikliniky, pričom následne ste zamierili doprava. Miesto, kde sa občania očkovali, bolo neprehliadnuteľné a dobre označené. Nájsť sa dalo naozaj bez problémov. Záujemci sa očkovali od pondelka do piatku v čase od 7.15 do 12.00 hod. a od 12.30 do 14.30 hod.

Čo bude treba k očkovaniu do budúcna?

Tak ako na každom očkovacom mieste, si po spustení očkovania znovu bude treba priniesť váš občiansky preukaz a platnú kartičku poistenca. Druhú dávku dostanete 28 až 40 dní od prvej dávky.  Podľa informácie zo začiatku júla sa do 8. júla v seredskom vakcinačnom centre dalo proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať už približne 8 800 ľudí.

O znovuotvorení očkovacieho centra vás budeme informovať.

Zdroje: FB Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku