02.03.2021, meniny má
20. decembra 2020

Na seredskej poliklinike končí doktorka Štepánková. Ako obvodná lekárka pracovala úctyhodných 45 rokov

Na seredskej poliklinike končí doktorka Štepánková. Ako obvodná lekárka pracovala úctyhodných 45 rokov
Zdroj: RTV Krea/ Seredsity.sk
reklama

Svoju prácu si vybrala preto, že chcela pomáhať ľuďom. Len málokto by v Seredi nepoznal všeobecnú doktorku MUDr. Annu Štepánkovú, ktorá sa rozhodla odísť do dôchodku. Za roky obetavej práce sa v mene všetkých pacientov prišiel poďakovať i primátor mesta Ing. Martin Tomčányi.

Život zasvätila Seredi

Doktorka Štepánková po 50 rokoch lekárskej praxe odchádza do dôchodku. Najdlhší čas svojho lekárskeho pôsobenia zasvätila seredským pacientom. „Ako obvodný lekár pracujem 45 rokov. Ja som začínala, keď sme prišli sem, ako závodný lekár v seredských pečivárňach a po tých troch rokoch práce v pečivárňach som odišla na obvod a odvtedy som vlastne tu na poliklinike,“ upresnila MUDr. Štepánková pre RTV Krea.

Milá a obetavá doktorka Štepánková k medicíne inklinovala už v detstve a jej práca je pre ňu poslaním, ako pomáhať druhým. So svojimi pacientami má táto všeobecná lekárka výborné vzťahy a stará sa o zdravie celých rodín od starých rodičov až po vnúčatá.

„Kedysi bol tzv. rodinný lekár, takže ja sa cítim ako rodinný lekár. Všetkých ich pokladám za svoju veľkú rodinu,“ povedala s úsmevom.

Od Nového roka ordinuje nová doktorka

Svoj odchod do dôchodku zvažovala už dlho a pripravovala sa naň jeden rok. Dôležitým krokom k tejto skutočnosti bol aj výber novej lekárky do ambulancie. Od 1. januára 2021 by ju mala nahradiť MUDr. Alena Beňová. „Ona je výborná, je kamarátska, je ľudská a dobrá odborníčka,“ vraví na konto MUDr. Beňovej doktorka Štepánková.

„S pani doktorkou sme dlhoročné kolegyne ešte z čias práce na mestskej poliklinike a tá myšlienka, vlastne iniciatíva, prišla z jej strany, že ma oslovila. Teším sa na tých pacientov, určite áno, pretože aj pre mňa to bude zmena, je tu viac závažných diagnóz. Tak dúfam, že sa budeme počúvať navzájom, oni budú počúvať mňa, ja budem počúvať ich,“ povedala MUDr. Beňová pre RTV Krea.

Poďakoval sa aj primátor

Za obetavú prácu v mene všetkých pacientov sa prišiel poďakovať aj samotný primátor nášho mesta. „Doktorka Štepánková pôsobila na poliklinike v Seredi ako obvodná lekárka. Poznám množstvo Seredčanov, o ktorých sa starala, ktorým pomohla. Ja si myslím, že je slušné a patrí sa za všetkých tých ľudí vyjadriť takéto poďakovanie. A z úcty k tejto pani doktorke, ktorú si patrične zaslúži,“  uviedol primátor pre RTV Krea v telefonickom rozhovore.

Na sklonku svojej lekárskej kariéry by pacientom a ľuďom odkázala, aby sa o svoje zdravie starali aj oni sami, pretože lekár môže pomôcť iba vtedy, ak s ním pacient spolupracuje.

Doktorka Štepánková sa taktiež priznala, že sa doma rozhodne nudiť nebude: „Nápadov a prianí mám veľa, nedá sa to konkretizovať, hlavne musím postíhať to, čo som zameškala,“ dodala s úsmevom.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku