23.09.2020, meniny má
reklama
12. augusta 2020

Na Slovensku pribudlo za včera 75 nových nakazených koronavírusom. Okres Galanta hlási najviac prípadov

Na Slovensku pribudlo za včera 75 nových nakazených koronavírusom. Okres Galanta hlási najviac prípadov
Zdroj: seredsity.sk/Michal Dinga
reklama

Viacerí sme na ochorenie COVID-19 už aj pozabudli. Život sa postupne vrátil do normálu, aj keď sem-tam zopár pozitívnych prípadov pribudlo. V posledných dňoch však nakazení pribúdali. Včera minister zdravotníctva Marek Krajčí definitívne potvrdil druhú vlnu koronavírusu v našej krajine.

Na Slovensku sa včera vykonalo aj veľké množstvo testov, nakoľko včera otestovali 3 131 ľudí. Ochorenie COVID-19 sa potvrdilo u 75 z nich. Najviac pozitívne testovaných bolo v okrese Galanta.

Vyliečilo sa však 10 osôb

Za včerajší deň u nás na tento vírus z čeľade Coronaviriadae nikto nezomrel. Vyliečilo sa z neho a žiadne symptómy sa neprejavili u 10 osôb, ktoré spätne pretestovali. Momentálne je hospitalizovaných 58 pacientov, u ktorých bol koronavírus potvrdený alebo sa u nich vyskytlo podozrenie na toto ochorenie.

Dokopy sa za celú „koronakrízu“ na Slovensku otestovalo až 284 111 ľudí, z ktorých sa koronavírusom nakazilo 2 690 osôb. Z nich 31 na ochorenie COVID-19 zomrelo. Doteraz sa však z tohto ochorenia 1 884 pacientov vyliečilo.

Podľa ministerstva zdravotníctva je v rámci nových nakazených 46 žien a 29 mužov vo veku od 12 do 83 rokov. Počet aktívnych prípadov koronavírusu na Slovensku sa po dnešnej evidencii navýšil na 775 prípadov.

Najviac v okrese Galanta

Najviac pozitívne testovaných bolo v okrese Galanta, a to až 21 ľudí. V okrese Bratislava ich bolo 16, v Senci 7. V Bánovciach nad Bebravou to bolo päť pozitívne testovaných a v okrese Trnave len štyria ľudia. V ostatných okresných mestách Slovenska sa počty pohybovali len okolo dvoch či troch prípadov. Ďalšie okresné mestá však hlásili poväčšine jeden prípad.

Ohniskom koronavírusu v okrese Galanta by mala byť podľa potvrdených informácií firma Fekollini, kde sa vyrábajú bagety Pierre Baguette. Podľa aktualizácií nakazených nie je 21, ale až 25, informuje TV Markíza.

zdroj: korona.gov.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Ministerstvo zdravotníctva SR, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku