04.06.2023, meniny má
7. novembra 2019

Na tomto sídlisku v Seredi sa budú už túto sobotu vysádzať stromy, osádzať cyklostojany alebo vytvárať záhony

Na tomto sídlisku v Seredi sa budú už túto sobotu vysádzať stromy, osádzať cyklostojany alebo vytvárať záhony
Zdroj: rabit.sk/urobsisam.zoznam.sk
reklama

Už sme si zvykli na to, že mladí nadšenci z komunitného centra PRIESTOR nezaháľajú a stále organizujú niečo nové pre Seredčanov. Rôzne zaujímavé prednášky, workshopy, besedy, koncerty, ale aj charitatívne akcie či brigády na skrášlenie nášho mesta. Jedna takáto brigáda z ich iniciatívy sa bude konať aj túto sobotu.

Stromy aj záhony pre bylinky

V sobotu 9. novembra 2019 organizuje PRIESTOR krásnu akciu s názvom Sadíme stromy na sídlisku Meander. Susedia zo sídliska Meander tak spoločnými silami a s pomocou odborníčky posadia stromy, osadia cyklostojany a vybudujú aj vyvýšené záhony. Do nich sa budú môcť na jar posadiť nielen bylinky, ale možno aj nejaká úžitková zelenina.

Ilustračný obrázok. Zdroj: cdn.webnoviny.sk

Seredčania chcú viac zelene

Tento mestský zásah je vyvrcholením workshopov a troch letných sídliskových piknikov, o ktorých sme písali aj v našom médiu. Na týchto stretnutiach sa komunikovalo o rôznych environmentálnych témach. Seredčania na nich vyjadrili svoje pocity, názory aj želania, ako by sa mal zlepšiť a skrášliť verejný priestor v našom meste.

reklama

Najviac rezonovala téma zelene. Ľudia sa dožadovali väčšieho počtu stromov, ktoré budú v meste vytvárať príjemný tieň, a tiež lavičiek a útulných priestorov, kde by mohli susedia na seredských sídliskách tráviť spoločný čas. Okrem toho by privítali viac cyklotrás, ale aj vyriešenie väčších problémov, ako sú stav Seredského kaštieľa či nevzhľadná budova bývalej niklovej huty a haldy lúženca.

Ilustračný obrázok. Zdroj: stova.sk

Bez podpory by to nešlo

Všetky tieto aktivity spojené s pretváraním verejného priestoru v Seredi môže KC PRIESTOR organizovať aj vďaka finančnej podpore Trnavského samosprávneho kraja v rámci projektu participatívneho rozpočtu Tvoríme kraj, vďaka Nadácii Orange v rámci projektu Spojme sa pre dobrú vec, a tiež s podporou mesta Sereď.

Seredský projekt rozvoja verejného priestoru inšpirovaného prírodou a občanmi vznikol aj vďaka podpore tímu Sokratov Inštitút a CEEV Živica.

Takže, ak bývate na sídlisku Meander, príďte priložiť svoju ruku k dielu a prispieť tak k zelenšiemu prostrediu v okolí činžiakov. Ak ste z inej časti mesta, príďte sa inšpirovať a možno na budúci rok sa bude takáto brigáda organizovať aj na vašom sídlisku. Inak, bude aj guláš.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku