06.04.2020, meniny má
15. januára 2020

Na území mesta Sereď bude záchranárom asistovať mestská polícia. Rozhodnutie padlo po surovej bitke

Na území mesta Sereď bude záchranárom asistovať mestská polícia. Rozhodnutie padlo po surovej bitke
Zdroj: skolske.sk / markiza.sk
reklama

Začiatkom roka sme vás informovali o veľmi nepríjemnej správe. Seredského záchranára Martina Sojku totiž pri zásahu surovo zbili ľudia, ktorým prišiel aj s kolegyňou pomôcť. Článok nájdete na tomto odkaze.

Tento Seredčan pracuje ako záchranár už desať rokov a ako sám hovorí v reportáži TV Markíza, niečo podobné ešte nikdy nezažil. Zlomený nos, ruka a prasknuté rebrá. Aj to je výsledok jeho posledného výjazdu, kedy išiel pomáhať ľuďom v núdzi do Sládkovičova.

„Je pre nás naozaj nepochopiteľné, že práve záchranárom, ktorí sa v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu pokúšajú zachrániť zdravie a životy všetkých, ktorí to potrebujú, často aj v strese a v neľahkých podmienkach, dostane do takéhoto bezprecedentného útoku nerozumieme tomu a odsudzujeme to,“ vyhlásila Alena Krčová z Operačného stredisko ZZS.

Táto skutočnosť viedla k jednoznačnému rozhodnutiu, že na území mesta Sereď bude hliadka MsP odteraz asistovať záchranárom vždy, keď o to požiadajú, keď pôjde o ľudí na periférii mesta, neprispôsobivých ľudí, ľudí pod vplyvom alkoholu alebo drogovo závislých. Informuje na svojom Facebooku primátor mesta Sereď Martin Tomčányi.

 Podporte článok vaším zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku