19.05.2024, meniny má
29. júna 2021

Na výlet za zvieratkami nemusíte cestovať do ZOO. Vybrali sme pre vás najkrajšie ranče, minizoo a farmy v okolí Serede

Na výlet za zvieratkami nemusíte cestovať do ZOO. Vybrali sme pre vás najkrajšie ranče, minizoo a farmy v okolí Serede
Zdroj: beautifulslovakia.sk/sorger.sk/travelguide.sk
reklama

Pretrvávajúce slnečné počasie je ako stvorené na príjemné výlety s nezabudnuteľnými zážitkami. Pre všetkých milovníkov zvierat sme pripravili výber krásnych fariem, rančov a minizoo, kde nájdete nielen živočíchy typické pre náš kraj. Pokiaľ máte chuť na kúsok exotiky, nemusíte za ňou vôbec cestovať ďaleko. Stačí prejsť pár desiatok kilometrov a ocitnete sa na slovenskom Novom Zélande či v prirodzenom prostredí najväčšej mačkovitej šelmy na svete.

Zemanský dvor (Šúrovce, 6,5 km)

V časti areálu bývalého družstva Šúrovce sa nachádza Zemanský dvor – zelený oddychový priestor pre celé rodiny. Na princípoch tradičného chovateľstva a permakultúry tu bol postupne vytvorený areál, ktorý si zamilujete vy aj vaše deti. V celom areáli sú vysadené klasické dreviny, ktoré patria do nášho kraja a nájdete tu i kláštornú bylinkovú záhradu.

Poskytnú vám priestor nielen na relax a oddych, ale aj na voľnočasové vzdelávanie. Vaše deti budú obdivovať a hladkať zvieratká a môžu šantiť na prírodných drevených ihriskách. Okrem toho sa tu nachádza aj letný bufet s občerstvením a dostatok miesta na trávnatých plochách pre oddych a hry.

ZDROJ: FB ZEMANSKÝ DVOR ŠÚROVCE

reklama

ZDROJ: FB ZEMANSKÝ DVOR ŠÚROVCE

Ranč na Striebornom jazere (Galanta, 9,6 km)

Tento ranč pozná každý dobrodruh zo Serede, avšak radi vám ho pripomenieme. Ak ste ho ešte nenavštívili, mali by ste to zmeniť, pretože ranč je pravým westernovým mestečkom, oázou pokoja a nikdy nekončiacich zážitkov, ktorý si žije svojím vlastným životom.

Tempo mu určujú zvieratá, ktoré sa tu chovajú a dodávajú ranču očarujúcu atmosféru. Na svoje si tu prídu hlavne milovníci koní, ktorí si môžu aj zajazdiť. V areáli sa tiež nachádza rozsiahle jazero na športový rybolov a unikátom je aj rozhľadňa, ktorú sme vám predstavili v našom minulom článku. Okrem toho vás i vaše deti poteší detské ihrisko, výstava starých kočov či reštaurácia.

ZDROJ: FB RANČ NA STRIEBORNOM JAZERE GALANTA

ZDROJ: FB RANČ NA STRIEBORNOM JAZERE GALANTA

Ekopark Relax Čierna voda (Sládkovičovo, 16,3 km)

Ekopark je ideálnym miestom na relax a oddych nielen pre vašu rodinu s deťmi. Ak túžite utiecť od zhonu veľkomesta, tam nájdete určite to, čo hľadáte. Môžete sa len tak prechádzať po rozsiahlom areáli a pozorovať zvieratá, ktoré bežne vo svojom okolí nenájdete, ako napríklad muflóny, srny, bažanty či diviaky.

Vyskúšať si môžete aj plavbu na člne alebo rôzne športové aktivity na veľkej trávnatej ploche. Dokonca tu môžete prísť stanovať, grilovať, opekať či variť s partiou guláš. V areáli sa tiež nachádza reštaurácia a bufet, takže vás nenechajú ani hladnými, ani smädnými.

ZDROJ: FB EKOPARK RELAX

ZDROJ: EKOPARKRELAX.SK

Detská farma Humanita (Kráľová nad Váhom, 16,7 km)

Na tejto farme má svoj domov viac ako 20 druhov zvierat – pštrosy, kozy, ovce, prasatá, kone, lama, emu, husi, kačice, poníky, somáre atď. Na priestore s rozlohou tri hektáre majú vytvorené prirodzené podmienky pre chov. Svoje neodmysliteľné miesto tu majú kone, ktoré sa využívajú v rámci napĺňania sociálnych služieb pri hipoterapii a hiporehabilitácii (terapia spojená s jazdou na koni pre postihnuté deti).

Farma tiež ponúka výučbu jazdenia, vozenie na poníkoch a koňoch, ako aj možnosť starať sa o rôzne hospodárske zvieratá. Deti tak učí chápať kolobeh a zákonitosti prírody, pestuje v nich úctu k prírode, zvieratám a hodnotám vytvoreným ľudskou prácou.

ZDROJ: FB DETSKÁ FARMA HUMANITA

Gazdovský dvor Náš sen (Pusté Úľany, 17,6 km)

Snom rodiny bolo vybudovať gazdovský dvor, kde sa budú zvieratká cítiť príjemne a kde sa bude brať ohľad na ich prirodzené potreby. Vďaka zvedavým pohľadom detičiek aj rodičov sa tak rozhodli sprístupniť ich malý kúsok raja aj pre ostatných.

Návštevníci majú prístup k zvieratkám, môžu ich nakŕmiť, pohladkať či učesať. Na dvore sa nachádzajú hojdačky, detský kútik, altánky na relax, klubovňa na oddych a hry, miesto na opekanie a možnosť člnkovania. Okrem toho organizujú aj ďalšie zaujímavé aktivity a podujatia pre deti.

ZDROJ: DVORNASSEN.SK

Lotos Lake (Veľké Úľany, 18,3 km)

V obci Veľké Úľany sa nachádza rybník Lotos Lake, ktorý je vyhľadávaný najmä rybármi. Ostatní sa môžu potešiť návštevou minizoo s rôznymi zvieratkami, kde môžete nájsť napr. daniela, jelenicu, muflóny, kačky, pávy, poníky, ovečky a dokonca aj pumu americkú.

Dá sa tu tiež ubytovať v chatke, stanovať, grilovať či opekať. Pre vaše najmenšie ratolesti je tu malé ihrisko, pre väčších zase futbalové i volejbalové. O občerstvenie sa vám postará miestny bufet, kde je široký výber jedál a nápojov.

ZDROJ: FB LOTOS LAKE

Oáza sibírskeho tigra (Kostolná pri Dunaji, 30,3 km)

Nemusíte chodiť tisíce kilometrov za hranice, aby ste si mohli vychutnať pohľad na najväčšiu mačkovitú šelmu na svete –tigra sibírskeho. V Kostolnej pri Dunaji vznikla Oáza, kde spolu žije množstvo dospelých tigrov a tiež levy, ktorým vytvorili imitáciu ich prirodzeného prostredia spolu s rastlinami, vodou, ležiacimi drevenými pňami a vyvýšenými posedmi slúžiacimi mláďatám aj dospelým tigrom k ich prirodzeným hrám.

Návštevníci Oázy sibírskeho tigra musia v záujme vlastnej bezpečnosti dodržiavať pravidlá a pohybovať sa len v priestoroch určených pre návštevníkov. V Oáze platí prísny zákaz kŕmenia zvierat. Vstup do Oázy s domácimi zvieratami je takisto zakázaný.

ZDROJ: FB OÁZA SIBÍRSKEHO TIGRA

Areál zdravia Rozálka (Pezinok, 46,1 km)

Vďaka krásnej prírode, dobrej polohe a pekným vychádzkovým trasám sa stal tento areál za posledné roky veľmi obľúbený. Má vysokú športovú, spoločenskú, estetickú aj architektonickú úroveň. Areál Rozálka je totiž ideálne miesto na jazdecké športy a jazdu na koni si môžete aj vyskúšať.

Zahráte si tu tenis, futbal, basketbal či volejbal. Najmenších a rodiny s deťmi priláka detská lúka, kde na nich čakajú preliezky, hojdačky, ale najmä obyvatelia minizoo – ovečky, zajace a sliepky liliputky.

ZDROJ: SDETMI.COM

ZDROJ: FB AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK

Malkia park (Orechová Potôň, 48,1 km)

Prvotnou myšlienkou, ktorá viedla k založeniu Malkia Parku, bolo poskytnúť útočisko a dôstojné podmienky veľkým mačkovitým šelmám z cirkusov, ktoré svoj doterajší život prežili v malých klietkach s obmedzeným výbehom, presúvajúc sa dlhé kilometre z mesta do mesta. Postupom času však pribudlo k veľkým mačkám veľa ďalších druhov zvierat.

Park pomenovali podľa prvej zachránenej levice Malkie, ktorá sa narodila cirkusovým rodičom so zlomeným chvostom a bola odvrhnutá matkou. Nakoľko sú všetky zvieratá zo zajatia a nie je možné ich vypustiť do voľnej prírody, vytvárajú im čo najprirodzenejšie podmienky s dôrazom na lásku a rešpekt, aby sa cítili naozaj kráľovsky.

ZDROJ: MALKIAPARK.SK

ZDROJ: MALKIAPARK.SK

Ranč pod Babicou (Bojná, 52,8 km)

Ranč známy aj ako Zoo Bojná ponúka aktívne využitie voľného času pre všetkých, ktorí milujú prírodu, čerstvý vzduch, zvieratá a turistiku počas celého roka. Nachádza sa na ploche 3,5 ha a je to krásne prostredie na relax a oddych. Ponúka prehliadku minizoo, v ktorej môžete vidieť viac ako 40 druhov zvierat zo 6 kontinentov Zeme.

Nájdete tu naše domáce, ale aj cudzokrajné zvieratá, ktoré boli dovezené z iných zoo a cirkusov, kde boli chované v zlých podmienkach. Na tomto mieste dominujú aj dva rybníky s možnosťou komerčného rybolovu a nechýbajú ani detské a plážové ihriská.

ZDROJ: RANCPODBABICOU.SK

ZDROJ: FB RANC POD BABICOU

Farma New Zealand (Modrová, 55,5 km)

Uprostred zelených kopcov neďaleko obce Modrová nájdete slovenský Nový Zéland, ktorý je unikátnym projektom spájajúcim zoofarmu, etnografický a filmovo-fantazijný skanzen. Návštevníci tu na vlastné oči uvidia hospodárske zvieratá z Nového Zélandu a ďalších odľahlých končín sveta – klokany, pštrosy emu, ovce Romney, škótsky horský dobytok či ovcu Quessant, ktorá je najmenšou ovcou na svete.

V neďalekom lese odhalíte štylizovanú maorskú osadu s príbytkami, v akých bývali domorodí Novozélanďania pred 300 – 400 rokmi. Veľkou raritou je aj Hobitské údolie s charakteristickými domčekmi, ktoré nemôže obísť nijaký milovník Tolkienových príbehov.

ZDROJ: SLOVAGO.SK

ZDROJ: VYPADNI.SK

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: kamnavylet.sk, ekoparkrelax.sk, kamsdetmi.sk, dvornassen.sk, slovago.sk, malkiapark.sk, vyletik.sk, vypadni.sk, zemanskydvor.sk
Zdieľať na Facebooku